یارانه‌ها هدفمند نشود، تولید جان نمی‌گیرد/انتقاد از عملکرد دولت در زمینه حذف دهک‌های پردرآمد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر ضرورت اتخاذ تصمیم کارشناسی برای دوران پسا تحریم گفت: دولت در زمینه پرداخت یارانه به بخش تولید و حذف یارانه ثروتمندان عملکرد خوبی نداشته است.

محمد علیپوربه گزارش عیارآنلاین، محمد علیپور در خصوص پرداخت یارانه تولید از سوی دولت گفت: تمامی مسئولان اقتصادی کشور روی موضوع رونق تولید تاکید دارند اما باید پذیرفت تولید با شعار تنها رونق نمی گیرد.

نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت کنونی پرداخت یارانه به بخش تولید افزود: دولت در حال حاضر عنوان می کند برای پرداخت یارانه به خانوارها با مشکل روبرو بوده این در حالی است که علی رغم داشتن مجوز مبنی برای قطع یارانه ثروتمندان تاکنون در این زمینه اقدام جدی نشده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: دولت در صورت هدفمند سازی واقعی در زمینه پرداخت یارانه ها می تواند بخش تولید کشور را رونق دهد و نباید فراموش کرد مجلس برای تحرک بخشی به بخش تولید، قانون رفع موانع تولید را مصوب کرده است.

علیپور گفت: مقرر شده بود که دولت در زمینه تامین سرمایه در گردش تولید کنندگان، حمایت های لازم را انجام دهد اما این مهم بصورت مطلوب انجام نشده است و علاوه بر مشکل در پرداخت یارانه تولید کنندگان، سیستم بانکی کشور نیز تسهیلات لازم را به تولید کنندگان پرداخت نکرده است.

ضرورت اتخاذ تصمیم کارشناسی برای پسا تحریم

این نماینده مردم در مجلس نهم در خصوص وضعیت دوران اقتصادی پسا تحریم افزود: باید توجه داشت در زمینه اقتصاد باید کارهای بیشتری در کشور صورت گیرد بنابراین مشروط کردن انجام فعالیت های اقتصادی به دوران پساتحریم اشتباه خواهد بود.

علیپور ادامه داد: در حال حاضر انجام بخشی از فعالیت های اقتصادی هیچ ارتباطی به اعمال تحریم های دشمنان ندارند بنابراین باید با مدیریت بخش های مختلف اقتصادی زمینه خروج از رکود را فراهم کرد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: تصمیم گیری برای دوران پسا تحریم باید براساس برنامه ریزی کارشناسی به نحویی باشد که اقدامات سیاسی دشمنان نتواند بار دیگر اقتصاد جمهوری اسلامی ایران را بار دیگر تحت فشار قرار دهد.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: