نورزاد خبر داد:

بررسی وضعیت پیگیری لایحه مالکیت صنعتی در دولت، چالش­ها و راهکارها

سیاست­های مربوط به «اقدامات ملی مربوط به مالکیت صنعتی» در جلسه اول مرداد سال ۹۲ شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور به تصویب رسیده است.

به گزارش عیارآنلاین،به همت ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، نشست هم اندیشی مالکیت صنعتی با حضور کارشناسان و سیاستگذاران این حوزه برگزار می‌گردد.​
در این جلسه که عصر دوشنبه سی ام  شهریور در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار می‌شود، مسئولان و کارشناسانی از مجلس، دولت، قوه قضائیه، شورایعالی انقلاب فرهنگی و بخش خصوصی حضور خواهند داشت و قرار است مدعوین با بیان نظرات خود به بررسی وضعیت لایحه مالکیت صنعتی در دولت و چالشهای پیش‌روی آن و لزوم تمرکز مرجعیت ثبت بپردازند.
سیاست­های مربوط به «اقدامات ملی مربوط به مالکیت صنعتی» در جلسه نخستین روز مرداد ماه سال ۹۲ شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور به تصویب رسیده است. ابلاغ این سیاست­ها گامی موثر و اساسی در ساماندهی نظام جامع مالکیت صنعتی و ساختارهای اجرایی آن محسوب می­شود و می­تواند چالش­های ناشی از طولانی بودن زنجیره ظهور ایده تا تجاری­سازی طرح­های صنعتی را کاهش دهد.
لایحه در دست تهیه حمایت از مالکیت صنعتی که با تاکید بر سیاست­های ابلاغی ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در حال آماده­سازی است ، ضمن پوشش سیاست­های ابلاغی این ستاد در رابطه با مرجعیت قوه مجریه در آن و حفظ شانیت قضاء در قوه قضائیه، از عدم تمرکز فرایند ثبت اختراعات در یک مرکز ویژه و توزیع ماموریت‌های مربوط به فرایند مذکور رنج می­برد.

منبع: شورای عالی انقلاب فرهنگی

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: