۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۷

جزئیات وضعیت ۷ فاز پارس جنوبی؛ تکمیل فازهای ۱۵ و ۱۶ تا یک ماه آینده

معاون وزیر نفت در عسلویه گفت: فازهای ۱۵ و ۱۶ تا یکماه آینده و فازهای ۱۷،۱۸، ۱۹، ۲۰ و ۲۱ تا پایان سال بهره‌برداری و گاز آن به شبکه گاز کشور تزریق می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین،رکن‌الدین جوادی بعد از ظهر امروز در نشست با مسئولان استان بوشهر در عسلویه با بیان اینکه سکوهای پارس جنوبی در شرکت صدرای بوشهر تسریع می‌یابد اظهار داشت: با برنامه‌ریزی انجام شده سکوهای مختلف پارس جنوبی در صدرای بوشهر در حال ساخت است که بخشی تا پایان امسال و بخشی هم سال آینده تکمیل و در محل مورد نظر نصب می‌شود.

وی با بیان اینکه نقش مهم پارس جنوبی در توسعه همه جانبه کشور مهم دانست و تصریح کرد: این مرکز صنعتی از مناطق مهم اقتصادی در حوزه صنعت نفت و گاز و پتروشیمی است  که طرح‌ای دردست اجرا رو به تکمیل و بهره‌برداری است.

معاون وزیر نفت بااشاره به اینکه تولید گاز از میدان گازی پارس جنوبی امسال افزایش می‌یابد بیان کرد: فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی تا یکماه آینده به طور کامل راه‌اندازی می‌شوند و تولید گاز از میدان گازی پارس جنوبی افزایش می‌دهد.

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران از بهره‌برداری از فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی تا پایان سال خبرداد و گفت: فازهای ۱۷ و ۱۸ دارای روند مطلوبی است که با اقدامات صورت گرفته تلاش می‌شود پایان امسال تکمیل و در مدار تولید قرار بگیرد.

جوادی با بیان اینکه یک ترین از فاز ۱۹ پارس جنوبی تا پایان امسال در مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرند افزود:  فازهای ۲۰ و ۲۱ این میدان گازی پارس جنوبی رونداجرایی مطلوبی  دارد که بخشی از این فاز تا پایان امسال افتتاح می‌شود.

منبع:تسنیم

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: