۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۰
هاشمی:

نوسازی بافت های فرسوده بدون مشارکت مردم و بخش خصوصی ممکن نیست

رئیس کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به بازدید از بافت فرسوده و نوسازی های صورت گرفته در یکی از مناطق جنوبی تهران، گفت:نوسازی بافت های فرسوده غیر از مشارکت با مردم، بخش خصوصی و حمایت جدی دولت و به ویژه مدیریت شهری ممکن نیست.

به گزارش عیارآنلاین،مهدی هاشمی با اشاره به بازدید از بافت فرسوده و نوسازی های صورت گرفته در یکی از مناطق جنوبی تهران، گفت: نوسازی بافت های فرسوده ضمن حفظ ترکیب اجتماعی محلات و مناطق، تأثیر بسزایی در رونق اقتصادی کشور دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این بازدید از ناحیه خزانه منطقه ۱۶ شهرداری تهران و بدون هماهنگی با مدیریت شهری تهران صورت گرفت که تقدیر و تشکر وی از مردم و مسئولان دست اندرکار به ویژه فعالان این عرصه در بخش خصوصی را در پی داشت.

وی با تأکید بر ضرورت تقویت و توسعه نوسازی و بهسازی درسطح کشور، تصریح کرد: نوسازی بافت‌های فرسوده غیر از مشارکت با مردم، بخش خصوصی و حمایت جدی دولت و به وِیژه مدیریت شهری ممکن نبوده و باید این نوع فعالیت ها مورد تقدیر و حمایت جدی مسئولان باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: این نوع حرکت‌ها ضمن نوسازی و ایمن سازی بافت‌های فرسوده شهری و حفظ جان و مال مردم، اجرای طرح های جامع و تفضیلی شهرها را به خصوص در کلانشهرها و تهران به دنبال خواهد داشت.

هاشمی ،افزود: نوسازی بافت‌های فرسوده ضمن حفظ ترکیب اجتماعی محلات و مناطق،تأثیر بسزایی در رونق اقتصادی و خروج از رکود صنعت ساختمان و به ویژه اشتغال‌زایی در این بخش سازنده را خواهد داشت.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در این بازدید با تقدیر و تشکر از فعالان این عرصه نسبت به روش های اقتصادی تأمین منابع اجرا پروژه و رضایت مندی مردم در این روش توجیه و آن را مورد تأیید قرار داده و این کار را الگویی برای نوسازی سایر مناطق و شهرهای کشور اعلام کرد.

منبع:خانه ملت

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: