رئیس سازمان نهضت سوادآموزی:

آموزش سواد ۳ سال است که به بخش خصوصی واگذار شده

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: در حال حاضر ۹۴۱ هزار دانش آموز ، در خانواده خود عضو بی سواد زیر ۵۰ سال دارند که یکی از مهم ترین برنامه های ما آموزش اعضای بی سواد خانواده های این دانش آموزان است.

به گزارش عیارآنلاین،علی باقرزاده در گفت و گویی با اشاره به اینکه تمام برنامه های سازمان نهضت سوادآموزی حول ۳ رویکرد است، افزود: یکی از مهم ترین برنامه های ما برنامه آموزش اعضای بی سواد خانواده دانش آموزان است. در حال حاضر ۹۴۱هزار دانش آموز ، در خانواده خود عضو بی سواد زیر ۵۰ سال دارند.

باقرزاده بیان کرد: اطلاعات اسمی اعضای این خانواده ها به تفکیک مدارس در اختیار مدیر مدرسه قرار داده شده است . مدیر مدرسه در فاز اول این طرح، مدارک ثبتی افراد بی سواد بالای پنجم ابتدایی، افراد آموزش ناپذیر و یا در دسترس نبودن برخی افراد را از این لیست کم کرده و باقی مانده را تحت پوشش قرار می دهد.

میانگین باسواد کردن هر فرد ۶۴۵ هزار تومان است/افزایش این مبلغ در مهر

وی در پاسخ به این سوال که برای باسواد کردن هرفرد چقدر هزینه می شود، گفت: برای با سواد کردن هر نفر ۵۰ هزار تومان کتاب و اقلام آموزشی رایگان می دهیم و میانگین ۶۴۵ هزار تومان نیز هزینه مستقیم می پردازیم. البته در برخی از مناطق مانند شهر تهران و اصفهان این هزینه بالاتر است.

وی با بیان اینکه آموزش سواد ۳ سال است که به بخش خصوصی واگذار شده، اضافه کرد: ۹۰ درصد این موضوع به بخش خصوصی واگذار شده اما مبلغ با سواد کردن افراد در مهرماه امسال به ۶۷۰ هزار تومان افزایش می یابد.

۱۵۰ هزار نفر تحت پوشش این طرح هستند

باقرزاده تصریح کرد: تا امروز ۱۵۰ هزار نفر از اولیای دانش آموز تحت پوشش قرار گرفته اند. پیش بینی ما ثبت نام  ۵۰۰ هزار نفر در این طرح است.

وی افزود: در اجرای این طرح به ظرفیت دانش آموزی اعتقاد داریم، دانش آموزان دوره متوسطه اول نیز می توانند وارد این طرح شوند و  هزینه آن را  به خود خانواده برگردانند. تمرین مسئولیت پذیری دانش آموز و کمک به اقتصاد خانواده از اهداف این طرح است.

 منبع:پانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: