۲۰ شهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۱

تایید نهایی سطح بندی موسسات آموزش دولتی تا پایان شهریور

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: طرح سطح بندی موسسات آموزش دولتی تا پایان شهریور به تایید نهایی می‌رسد.

به گزارش عیارآنلاین،مجتبی شریعتی نیاسر درباره رتبه بندی دانشگاههای دولتی گفت: این کار در دست بررسی است و طرحش تمام شده و تا پایان شهریور در وزارتخانه به تایید نهایی میرسد و بعد از آن پردازش دادهها را خواهیم داشت.

وی درباره پردازش دادهها گفت: در این کار اطلاعات دانشگاهها در آن قرار میگیرد و پس از آن دانشگاههای دولتی هم سطح بندی میشوند که فاز اول سطح بندی است و پس از آن رتبه بندی خواهیم داشت.

معاون آموزشی وزارت علوم در ادامه تصریح کرد: وقتی نتیجه نهایی شد، اعلام میشود و در قانون براساس رتبه بندی بودجه داده نمیشود چرا که دانشگاههای برتر باید مورد حمایت ویژه قرار بگیرند تنها این حمایت بستگی به ردیفهای قانون اعتباری در بودجه دارد.

وی با اشاره به اینکه این حمایتها فقط مالی نیست گفت: بخش مهم آن حمایتهای ویژه حقوق آموزش عالی از آنهاست اگر سطح بندی به نتیجه مطلوب برسد دانشگاههایی که در سطوح بالاتر هستند حمایتهای ویژه به لحاظ توسعه علمی، توسعه فناوری و تعاملات بین المللی و نقشی که در توسعه پردیسها دارند میشوند.

شریعتی نیاسر با اشاره به اینکه شاخصهها و مولفههای این سطح بندی متفاوت است گفت: موسسات غیردولتی به ۵ سطح تقسیم شدهاند ولی برای موسسات دولتی هنوز معلوم نیست که چند سطح شوند شاید تا آخر شهریور که غالب آن نهایی شود و حداکثر دو ماه بعد از آن تعداد سطوح مشخص شود.

منبع: خبرگزاری‌دانشجو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: