۱۸ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۰

۲۰ درصد جمعیت جهان بیش از ۷۵ درصد انرژی را مصرف می‌کنند

رئیس بنیاد جهانی انرژی گفت: در حال حاضر تنها ۲۰ درصد جمعیت جهان بیش از ۷۵ درصد انرژی موجود در دنیا را مصرف می کنند و ۲۵ درصد جمعیت جهان اصلا دسترسی به انرژی ندارند.

تونل انرژی - تونل تأسیسات شهریبه گزارش عیارآنلاین، «ولفگانک نیومن» رییس بنیاد جهانی انرژی عصر دوشنبه در نشست خبری در تهران اظهار داشت: این بنیاد که از سال ۲۰۰۰ میلادی در جهان پا گرفته، از حدود هفت سال پیش در ایران فعال شده و اجرای پروژه های پایدار را دنبال می کند و تاکنون ۱۷۷ کشور به عضویت آن درآمده اند.

وی افزود: تاکنون بیش از دو هزار پروژه از سوی این کشورها به این بنیاد ارایه شده، اما آنچه بیشتر اهمیت دارد کیفیت پروژه هاست.

رییس بنیاد جهانی انرژی با بیان “در ایران پروژه های پایدار زیادی به انجام رسیده، اما متاسفانه تا پیش از این تصویر نامناسبی از این کشور به جهانیان نشان داده شده بود”، گفت: ۱۹ ژانویه امسال (۲۰۱۵میلادی) فرصت مناسبی است تا با برگزاری مراسم جهانی انرژی در برج میلاد تهران، چهره واقعی ایران را به جهانیان نشان دهیم.

وی ادامه داد: تاکنون ۷۰ کشور برای حضور در این کنفرانس بین المللی اعلام آمادگی کرده اند و با انجام کار رسانه ای گسترده از جمله ارتباط با ۵۰۰ شبکه و آژانس خبری که مجموعا ۱۳۰ هزار ژورنال جهانی را تحت پوشش خود دارند، پروژه های پایدار در زمینه انرژی هر چه بیشتر معرفی خواهد شد.

رئیس بنیاد جهانی انرژی خاطرنشان کرد: حال زمان آن فرارسیده تا سیاستمداران و سیاسیون جهانی را به این کنفرانس دعوت کنیم تا با تبادل تجربیات و همکاری های متقابل به آینده ای روشن تر بیندیشیم.

وی افزود: در کشور آلمان برای استفاده از انرژی های نو تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۳۲۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری شده است.

نیومن تصریح کرد: در حال حاضر تنها ۲۰ درصد جمعیت جهان بیش از ۷۵ درصد انرژی موجود در دنیا را مصرف می کنند و ۲۵ درصد جمعیت جهان اصلا دسترسی به انرژی ندارند که باید شرایط را برای استفاده از انرژی در این کشورها فراهم کنیم که رابطه مستقیمی با توسعه آنها دارد.

بر اساس این  گزارش، مراسم جهانی انرژی همراه با نمایشگاه بین المللی انرژی های نو و تجدیدپذیر از ۲۹ دی تا اول بهمن ماه آینده به میزبانی برج میلاد تهران برگزار می شود.

منبع: تسنیم

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: