معاون امور حقوقی وزارت بهداشت:

رشد ۳ درصدی بودجه سلامت/ واکنش به سئوال مجلس از وزیر بهداشت

معاون برنامه ریزی، هماهنگی و امور حقوقی وزارت بهداشت گفت: تا الان هیچ سئوالی در صحن علنی مجلس از وزیر بهداشت نشده است.

به گزارش عیارآنلاین،مهندس طاهر موهبتی گفت: در پایان هر دوره، خدمت و مسئولیت آنچه که بر هر انسانی آرامش و رضایت قلبی می دهد خدمت به مردم و حل مشکلاتشان است.

وی با اشاره به تعامل خوب وزیر بهداشت با مجلس افزود: تا الان هیچ سئوالی در صحن علنی از سوی مجلس از وزیر بهداشت نشده است.

موهبتی مهمترین اقدامات این معاونت را ماندگاری احکام در مجلس بیان کرد.

وی در ادامه به میزان بودجه تخصیص داده شده به حوزه سلامت از سوی مجلس اشاره کرد و گفت: بودجه حوزه سلامت در سال ۹۴ نسبت به سال گذشته تنها ۳ درصد رشد داشته و این در حالی است که میزان رشد بودجه سال ۹۳ نسبت به سال قبل ۶۳ درصد بوده است.

معاون برنامه ریزی، هماهنگی و امور حقوقی وزارت بهداشت با اشاره به مغفول و مظلوم ماندن حوزه برنامه ریزی در بسیاری از دستگاه ها، گفت: طبق تحقیقات صورت گرفته، ۷۰ درصد برنامه های استراتژیک در دنیا با شکست مواجه می شود و تنها ۱۹ درصد از برنامه ها به نتیجه رسیده است.

موهبتی با بیان اینکه ۹۵ درصد از کارکنان در دنیا از اهداف استراتژیک سازمان خود اطلاعی ندارند و ۶۰ درصد سازمان ها نیز اطلاعی از ارتباط میان اولویت های خود با بودجه اختصاصی برای آن سازمان ها ندارند، افزود: حدود ۷۰ درصد مدیران میانی و ۹۰ درصد کارشناسان سازمان ها در دنیا ارتباط میان نظام جبران خدمت و نتیجه و محصول را نمی دانند.

به گفته وی، به دلیل زمان بر بودن برنامه ها، مقاومت در تغییر رفتار، عدم سعه صدر و امکان تصمیم گیری، بسیاری از برنامه های استراتژیک نوشته شده در کتابخانه ها بدون استفاده ماند.

موهبتی تاکید کرد: نباید در نوشتن و تدوین برنامه ها، آرمانی و شعار گونه عمل کنیم؛ بلکه باید برنامه ها را به گونه ای تدوین نماییم که قابلیت اجرا داشته باشند.

وی همچنین، هیئت امنا را چشم و فرمان هر وزارتخانه ای دانست و گفت: بخش برنامه ریزی و هیئت های امنا لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

منبع: مهر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: