۱۶ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۲
معاون وزیر آموزش و پرورش خبر داد

بازگشت به مدرسه بیش از ۲ هزار دانش‌آموز دختر بازمانده از تحصیل/ افزایش پوشش تحصیلی دانش‌آموزان دختر

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیردولتی، گفت: با اجرای بسته حمایتی، ۲ هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز دختر بازمانده از تحصیل که به‌ دلیل داشتن معلم مرد امکان تحصیل نداشتند، به مدارس بازگشتند.

به گزارش عیارآنلاین،مرضیه گرد معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیردولتی، مشارکت‌های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش، امروز در دوره ۳ روزه آموزشی تلفیق برنامه‌های آموزش و پرورش با رویکرد جنسیتی ویژه کارشناس مسئولان امور زنان سراسر کشور که در باشگاه فرهنگیان برگزار می‌شود، در سخنانی اظهار داشت: درحالی که در حال تدوین برنامه ششم هستیم لازم است برنامه چهارم و پنجم را مقایسه کرده و آسیب‌شناسی کنیم.

وی ادامه داد: خانواده آموزش و پرورش بسیار بزرگ و پرجمعیت است، اما افتخار می‌کنیم آموزش و پرورش یکی از امن‌ترین مکان‌هایی است که خانم‌ها برای خود برمی‌گزینند و در سال گذشته با اجرای بسته حمایتی ۲ هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز دختر بازمانده از تحصیل که به‌دلیل داشتن معلم مرد امکان تحصیل نداشتند، با اجرای این طرح به آغوش معلم بازگشتند.

گرد افزود: نقش همکاران در حوزه زنان و مشاوران با سایر دستگاه‌های دیگر متفاوت است و حوزه مشاوره‌ای تحصیلی و خانواده‌ای در تربیت و راهنمایی فرزندان نقش دارد و در دو سال گذشته شاهد بالا رفتن پوشش تحصیلی دانش‌آموزان دختر به‌خصوص در مناطق محروم بوده‌ایم.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی، مشارکت‌های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش یادآور شد:‌ نیازمند آن هستیم برای توانمندسازی خواهران به آموزش‌های ویژه روی آوریم و باید بعضی از سازوکارها ایجاد شده که از طریق فناوری اطلاعات می‌شود اجرایی شود.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات خاصی در مناطق روستایی و خوابگاه‌ها و شبانه‌روزی‌ها داریم که نیازمند جامعه خیرین بانوان برای مدرسه‌یاری و مدرسه‌‌سازی هستیم تا بتوانیم از زنان توانمند جامعه کمک بگیریم.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: