بزرگترین پرونده های دریاخواری رونمایی شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بزرگترین پرونده های دریاخواری در کشور، گفت: کمربندی رامسر، تخلف در درگهان قشم و بازار ماهی بندرعباس از مهمترین پرونده های دریاخواری هستند.

به گزارش عیارآنلاین ،پیروز حناچی با اشاره به اینکه پدیده ریاخواری در سالیان گذشته افزایش بیشتری داشته و در کنار زمین خواری، کوه خواری و جنگل خواری صدمات زیادی را به محیط زیست کشور وارد کرده است، گفت: از آنجایی که برخی از آنها در دوره های گذشته با مجوزهای به ظاهر قانونی آغاز به کار کرده اند، مقابله با آنها برای دولت سخت است و اغلب این پروژه ها وارد جریان شکایت در دادگاه ها شده است.

وی با بیان اینکه مهمترین این تخلفات از سوی شورای عالی شهرسازی و معماری و سازمان بنادر و دریانوردی در حال پیگیری است، افزود: مهمترین پرونده های دریاخواری که هم اکنون در حال بررسی است، شامل ۴ پرونده می شود که جزو بزرگترین تخلفات دریاخواری حال حاضر در کشور هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه یکی از این پرونده ها مربوط به تخلف در منطقه درگهان قشم است به طوری که منطقه آزاد در دوره قبل وارد این منطقه شده و هکتارها زمین در نوار ساحلی در این منطقه را تصاحب کرده است.

حناچی به دریاخواری در بازار ماهی بندرعباس و کانالی که در سمت غربی شهر به دریا متصل می شود، اشاره کرد و افزود: این پرونده ها از دیگر پرونده های دریاخواری در جنوب کشور است به طوری که در این بخش هم هکتارها زمین در نوار ساحلی از سوی سازمان ها و اشخاص، تصاحب شده است.

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ادامه داد: در شمال کشور هم مهمترین پرونده زمین خواری مربوط به کمربندی شهر رامسر است که این پروژه مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری دولت قبل را دارد و از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در دوره گذشته به اجرا رسیده است.

وی افزود: این پروندها از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در دولت فعلی در حال پیگیری است تا هرچه زودتر از تخریب بیشتر نوار ساحلی جلوگیری شود.

منبع: تین نیوز

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: