ایران ششمین واردکننده گوشت از برزیل/ ایرانی‌ها ۶۱ هزار تن گوشت برزیلی خوردند

صادرات گوشت گوساله برزیل به ایران در سال میلادی گذشته ۴ درصد افزایش یافت و به بیش از ۶۱ هزار تن برابر با ۲۷۴ میلیون دلار رسید.

به گزارش عیارآنلاین،به نقل از پایگاه خبری جی او سی، صادرکنندگان برزیلی خود را برای افزایش ۲ برابری صادرات گوشت گوساله به ایران آماده می کنند و این در حالی است که ایران ممنوعیت ۳ ساله واردات گوشت گوساله از ایالت پارانای برزیل را برداشته است.

ایران در پی شیوع بیماری جنون گاوی در سال ۲۰۱۲ واردات گوشت گوساله از این ایالت برزیل را ممنوع کرد. انجمن صادرکنندگان گوشت گوساله برزیل اکنون امیدوار است با لغو این ممنوعیت طی سه تا چهار سال آینده بتواند صادرات سالانه این محصول به ایران را به ۱۲۲ هزار تن برساند.

برزیل در سال ۲۰۱۴ صادرات گوشت گوساله به ایران را ۴ درصد افزایش داد و به ۶۱٫۵۷۱ هزار تن رساند. ارزش صادرات گوشت گوساله برزیل به ایران در این سال ۳ درصد افزایش داشت و به ۲۷۴٫۸ میلیون دلار رسید. ایران در این سال ۸۴ درصد نیاز خود به واردات گوشت گوساله را از برزیل تامین کرد.

بالاترین رقم واردات گوشت گوساله از برزیل مربوط به سال ۲۰۱۱ است که ایران در این سال ۱۳۰٫۵۵ هزار تن به ارزش ۶۸۸ میلیون دلار گوشت گوساله از برزیل وارد کرد. از آن سال به بعد به دلیل افزایش تولید داخل واردات ایران کاهش داشته است.

به لحاظ وزن، ایران ششمین واردکننده گوشت از برزیل است.

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: