معاون وزیر آموزش و پرورش:

جایگاه شوراهای آموزش و پرورش به اندازه اهمیت شورای تامین در استان‌هاست

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: باید بررسی شود تا اگر در جایی حقی متعلق به آموزش و پرورش است گرفته شود از این رو همه با هم باید برای بهبود وضعیت آموزش و پرورش تلاش کنیم.

به گزارش عیارآنلاین،مرضیه گرد ظهر امروز سه‌شنبه دهم شهریورماه ۹۴ در شورای آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: بایستی به اهمیت جایگاه شوراهای آموزش و پرورش بیش از پیش توجه شود چراکه از نظر ما اهمیت این شوراها به اندازه اهمیت شورای تامین در استان‌ها است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۹۸ درصد بودجه آموزش و پرورش صرف پرسنل می‌شود افزود: با این وجود بنا به فرموده مقام معظم رهبری، هزینه در زمینه آموزش و پرورش سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

گرد بیان کرد: باید بررسی شود تا اگر در جایی حقی متعلق به آموزش و پرورش است گرفته شود تا ضمن حل کردن مشکلات سخت‌افزاری به بررسی مسائل نرم‌افزاری بیشتر بپردازیم از این رو همه با هم باید برای بهبود وضعیت آموزش و پرورش تلاش کنیم.

رییس سازمان امور مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: رویکرد ما حرکت به سمت مشارکت است، اعم از مشارکت‌های اولیا و مربیان، مردم و نهادهای مردمی، دستگاه‌ها و … .

وی با اشاره به اینکه باید پتانسیل استان در جهت تقویت آموزش و پرورش بکار گرفته شود ادامه داد: استان کرمان به عنوان سرزمین مهربانی‌ها بایستی فرزندان خود را در پناه گیرد بنابراین راه رسیدن به توسعه فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی پایدار توجه به آموزش و پرورش است زیرا کشوری در همه زمینه‌ها توسعه یافته است که مردم آن نیز توسعه یابند.

گرد گفت: باید بتوانیم زمینه مشارکت‌های مردمی در استان کرمان را بالاتر ببریم تا سرانه دانش‌آموزی ما بیشتر شود چراکه در سال گذشته به واسطه طرح مشارکت‌های مردمی مشکلات بسیاری از مدارس دوشیفته در مناطق جنوب حل شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: علی‌رغم همه سختی‌ها و مشکلات، رویکرد دولت تدبیر و امید توجه به مشارکت‌ها است و خوشبختانه تاکنون توفیقاتی در زمینه‌های اقتصادی و رفاه مردم به دست آمده است و زمینه بعدی سلامت و حوزه آموزش است.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: