تقویت و توسعه هنرستان های فنی و حرفه ای در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: تقویت و توسعه هنرستان های فنی و حرفه ای در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش عیارآنلاین، علی زر افشان در بازدید از هنرستان فنی و حرفه ای دکتر شریعتی نوشهر با تاکید بر  بحث  کیفیت بخشی آموزش های فنی و حرفه ای اظهارکرد: امسال ۳۶۰ میلیارد ریال بودجه جهت تجهیز هنرستان ها با افزایش ۴۰در صد نسبت به سال قبل در نظر گرفته شده است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تجهیز مدارس فنی و حرفه ای با تخصیص این بودجه تصریح کرد: علاوه براین مبلغ ۱۴۰ میلیارد ریال نیز از محل درآمد فروش گاز برای تامین امکانات گرمایشی و سرمایشی و تجهیز آزمایشگاه در نظر گرفته شده است.

وی از اختصاص ۱۸ میلیارد ریال از بودجه کیفیت بخشی به آموزش ها و فعالیت های هنرستان خبرداد و خاطرنشان کرد: از این میزان اعتبار ۹ میلیارد اختصاص به هنرستان های فنی و حرفه ای و نه میلیارد دیگر اختصاص هنرستان های کار و دانش دارد.

زر افشان با اشاره به اهمیت کاربردی نمودن آموزش در آموزش و پرورش ، افزود: اشتغال باید از مبنا بهینه شود و مهارت آموزی باید دانش بنیان گردد ؛ لذا تقویت و توسعه بخش فنی و حرفه ای در آموزش و پرورش گام موثری جهت ایجاد اشتغال در راستای کمک به اقتصاد مقاومتی است. 

منبع: وزارت آموزش و پرورش

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: