وزیر علوم، تحقیقات و فناوری

وزارت علوم آماده توسعه دیپلماسی علمی در پسا تحریم است

اولین طرح تحقیقاتی وزارت علوم برای دوره پسا تحریم، انعقاد تفاهم نامه همکاری با دانشگاه آخن آلمان است که بخشی از فعالیت های اجرایی مربوطه در ایران و بخشی نیز در آلمان انجام خواهد شد.

به گزارش عیارآنلاین، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: وزارت علوم آماده توسعه دیپلماسی علمی در دوره پسا تحریم است.

«محمد فرهادی» شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به مهم ترین اولویت های وزارت علوم در دوره پسا تحریم، افزود: اولین طرح تحقیقاتی وزارت علوم برای دوره پسا تحریم، انعقاد تفاهم نامه همکاری با دانشگاه آخن آلمان است که بخشی از فعالیت های اجرایی مربوطه در ایران و بخشی نیز در آلمان انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: در چند ماه گذشته، مقدمات ارتباط و همکاری دانشگاه های داخلی با بسیاری از دانشگاه های منطقه ای و برخی از دانشگاه های اروپایی فراهم شده است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: افزایش همکاری های علمی با اجرای طرح هایی همچون تبادل استاد و دانشجو ، برگزاری دوره های مشترک علمی و در صورت لزوم، تاسیس واحدهای دانشگاهی در داخل ایران و در مناطق آزاد از مهم ترین اولویت های وزارت علوم در دوره پساتحریم است.
وی همچنین از سفر قریب الوقوع هیاتی متشکل از روسای دانشگاه های اتریش به ایران خبر داد و گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده، هر کدام از این دانشگاه های خارجی با یکی از دانشگاه های ایران، همکاری و مناسبات علمی و تحقیقاتی خود را افزایش خواهند داد.
فرهادی افزود: وزارت علوم، خود را مکلف می داند با تمام قوا و با خودباوری و داشتن نگاه به درون، به سوی اهداف متعالی پیش بینی شده در سند چشم انداز که همانان جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه با هویت اسلامی و انقلابی است، در مسیر ترسیم شده نقشه جامع علمی کشور حرکت کند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در راستای برنامه های هفته دولت روز پنجشنبه سفر یک روزه ای به تبریز داشت.

منبع: دولت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: