معاون وزیر آموزش و پرورش خبرداد

کمک ۸۰۰ میلیارد تومانی خیرین به آموزش و پرورش

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: خیرین کمک ۸۰۰ میلیارد تومانی به ساخت‌و‌ساز مدارس در کشور داشته‌اند.

به گزارش عیارآنلاین،علی زرفشان امروز در آیین افتتاح مدرسه دخترانه متوسطه اول روستای انارور بخش مرکزی نوشهر با بیان اینکه سبقت در کار خیر یک امر الهی است، گفت: همه کارهای نیک و خیر خوب هستند اما کار تعلیم و تربیت از جمله کارهای خیری است که خداوند به آن افتخار می‌کند.

وی افزود: سازمان نوسازی مدارس سالانه مدارس زیادی را با کمک خیرین می‌سازد ولی این مدرسه تفاوتی که با سایر مدارس دارد این است که صددرصد توسط خیر ساخته شد و ثواب آن به روح مرحوم دری صفت به طور مستمر خواهد رسید.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در دوره وزارت فانی یکی ازسیاست‌های اصلی، سیاست توسعه مشارکت مردمی است.

زرافشان ابراز کرد: آموزش و پرورش یک وزارتخانه در کنار سایر وزارتخانه‌ها نیست بلکه فرا دستگاه است که هم دولت و هم خود مردم کمک می‌کنند تا آموزش و پرورش اقدامات خود را انجام دهد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر حمایت همه دستگاه‌ها از آموزش و پرورش تاکید دارند، گفت: همه دانشمندان، محققان و کارآفرینان جامعه و همه کسانی که پیشرفت کشور در دستان آنان است در پشت نیمکت مدارس هستند.

معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: سرمایه‌گذاری که امروز در این وزارتخانه رخ می‌دهد برای توسعه علمی، اقتصادی، فناوری و فرهنگی کشور است.

زرافشان یادآور شد: بنا بر بودجه‌ای که در مجلس برای سازمان نوسازی و ساخت‌وساز مدارس در اختیار دولت قرار گرفت بیش از ۵٠ درصد آن توسط خیرین به عرصه نوسازی آموزش و پرورش وارد شد.

وی افزود: از مبلغ ١٣٠٠ میلیارد تومانی که در بودجه سال۹۴ در آموزش و پرورش هزینه شد خیرین تا ٨٠٠ میلیارد تومان آن را تقبل کردند.

این مسئول خاطرنشان کرد: نیتی که پشت کمک مالی خیرین هست موجب برکت این پول‌هاست زیرا مشارکت و سرمایه اجتماعی برکت ساز است و موجب همدلی خواهد شد.

وی یادآور شد: مشارکت در ساخت مدرسه بزرگترین سرمایه برای کشور است که موجب رشد سرمایه اجتماعی و وحدت، همدلی و توسعه علمی می‌شود.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: