معاون ساختمان بنیاد مستضعفان

انبوه‌سازی مسکن در زمین‌های بنیاد مستضعفان/سرنوشت آسمان خراش ۱۲۱ طبقه

معاون ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان از اجرای پروژه‌های چند هزار واحدی انبوه‌سازی در سراسر کشور خبر داد و گفت: این برنامه بر اساس ضوابط بالادستی در اراضی بنیاد مستضعفان اجرایی می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، منوچهر خواجه دلویی اظهار کرد: با توجه به اشتغالزایی بالای سرمایه‌گذاری در بخش ساخت و ساز ساختمان در کشور، به دنبال طراحی و اجرای پروژه‌های انبوه‌سازی در سراسر ایران هستیم.

وی با بیان این‌که پروژه‌های انبوه‌سازی مسکن در چند منطقه کشور اجرا خواهد شد، تصریح کرد: این طرح در قالب پروژه‌های چند هزار واحدی در اراضی بنیاد مستضعفان که بر اساس ضوابط بالادست امکان‌پذیر باشد، اجرایی می‌شود.

وی تاکید کرد: این برنامه پس از انقلاب حرکت بسیار خوبی است که با تکیه بر آن می‌توانیم فناوری‌های مدیریت زمان را بومی‌سازی کنیم، علاوه بر این گام‌های مهمی در ساخت‌وساز برداشته می‌شود.

معاون ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان همچنین پیش‌تر با اشاره به برنامه‌ریزی برای بومی‌سازی فناوری احداث آسمانخراش‌ها از احداث آسمانخراش ۱۲۱ طبقه‌ای در تهران خبر داد، گفته بود: هم‌اکنون در حال بررسی ۱۱ نقطه برای ساخت این آسمانخراش هستیم.

خواجه دلویی تصریح کرد: تصمیم داریم هم در بخش بلند مرتبه سازی در این جهت نسبت به طراحی و ساخت آسمان‌خراش‌ها اقدام کنیم که یک دانشگاه برای دست‌اندرکاران و دانشگاهیان این بخش خواهد بود. در فاز اول روی مکان‌یابی ساخت آسمانخراش‌ها متناسب با ضوابط شهرسازی و طرح جامع کار می‌کنیم و تمامی نکات فنی مطرح شده در کنفرانس را در ساخت رعایت کنیم.

خواجه دلویی با بیان این‌که فکر می‌کنم اوایل سال آینده نقطه قطعی -ساخت آسمانخراش- و مطالعات نهایی جمع‌بندی شود،  گفت: هم‌اکنون ۱۱ نقطه در تهران برای این کار در حال بررسی بوده و پهنه‌هایی است که در طرح جامع امکان ساخت‌های ۱۰۰ طبقه به بالا در آنها وجود دارد.

وی با بیان این‌که آسمانخراش مذکور ۱۲۱ طبقه خواهد بود،  تاکید کرد: کاربری این آسمان‌خراش‌ها عمومی، ترکیبی از فرهنگی، تجاری و اداری خواهد بود.

وی در رابطه با فناوری احداث آسمانخراش در کشور نیز افزود: طراحی سازه اساسی‌ترین گام ساخت آسمان‌خراش‌هاست و متخصصان تراز اول دنیا در این بخش ایرانی‌ها هستند، در نتیجه مشکلی در این زمینه نداریم و در اجرا نیز به تدریج از پیمانکاران ایرانی استفاده می‌کنیم.

به گفته وی، در ساخت این سازه از فناوری‌های روز دنیا و متخصصان ایرانی مقیم خارج استفاده می‌شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: