۷ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۲
کارشناس صنعت شیر ایران

صنایع لبنی از رقابت با برندهای اروپایی در ایران استقبال می‌کند/ پیشنهاد سرمایه‌گذاری شرکت‌های آلمانی و فرانسوی در حوزه لبنی

ورود سرمایه‌گذاران خارجی و اروپایی برای سرمایه گذاری در حوزه محصولات لبنی در داخل کشور می‌تواند به نفع دامداران و صنایع لبنی باشد، چرا که استانداردهای روز دنیا و فرمولاسیون‌های جدید را به داخل کشور خواهد آورد.

به گزارش عیارآنلاین، کارشناس صنعت شیر ایران امروز با اعلام این خبر گفت: به‌دنبال علاقه‌مندی شرکت‌های اروپایی و کمپانی‌های بزرگ برای سرمایه‌گذاری در ایران، شرکت‌هایی از کشورهای آلمان، فرانسه و ایتالیا نیز برای سرمایه‌گذاری در حوزه محصولات لبنی در ایران اعلام آمادگی کردند.

حسین چمنی افزود: از آنجا که ماده خام صنایع لبنی و فرآورده‌های لبنی شیر است که باید از داخل کشور تأمین شود و ۷۰ درصد قیمت تمام‌شده را تشکیل می‌دهد، لذا تأسیس و راه‌اندازی کارخانه‌های اروپایی در داخل کشور صدمه‌ای به صنایع لبنی داخلی نخواهد زد.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از فرمولاسیون جدید نظیر “های‌پک” و ورود استانداردهای اروپایی و بین‌المللی یکی از اتفاق‌های خوبی است که می‌تواند باعث اعتلای محصولات لبنی فعلی شود.

چمنی ادامه داد: اگر بتوانیم علم و روش‌های جدید مورد استفاده در کشورهای اروپایی را به داخل کشور وارد کنیم، اتفاق بزرگی افتاده است که صنایع داخلی را متحول خواهد کرد.

وی تصریح کرد: در تولید فرآورده‌های لبنی تکنولوژی سهم کوچکی دارد و پنج تا شش درصد هزینه‌های تمام‌شده را شامل می‌شود؛ لذا در صورتی که کمپانی‌ها و شرکت‌های بزرگ خارجی تمایل به سرمایه‌گذاری در داخل کشور داشته باشند، به‌نظر می‌رسد به نفع دامداران و صنایع لبنی داخلی باشد.

واردات قوام‌دهنده و مخمرهای ماست از بازارهای بین‌المللی

کارشناس صنعت شیر ایران یادآور شد: در زمان حاضر استفاده از مواد قوام‌دهنده یا مخمر نمونه آنچه در ماست‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، از خارج کشور وارد می‌شود؛ لذا خوداتکایی و خودکفایی در تولید چنین موادی نیازمند فرمولاسیون و تکنولوژی روز است که در رقابت با برندهای مطرح اروپایی قابل دسترسی خواهد بود.

چمنی تأکید کرد: شرایط محصولات لبنی داخلی و کیفیت آن در سطح قابل قبولی قرار دارد که می‌تواند با بسیاری از برندهای خارجی رقابت کند، اما هرگونه سرمایه‌گذاری در حوزه محصولات لبنی مورد استقبال این صنعت خواهد بود.

منبع: ایانا

۱ دیدگاه

  1. جواد یوسفی رامندی :

    با درود فراوان خدمت شما من یک شرکت لبنیاتی تاسیس کرده ام و در ضمن دامدار هم هستم میشود برای بازدید از نمایشگاه در ضمینه فراورده های لبنی اروپا یک دعوتنامه دریافت کنم؟شما میتوانید در این امر کمک کنید؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: