۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۰

وزارت علوم ۱۰۰درصد هزینه فرصت مطالعاتی نخبگان دوره دکتری را پرداخت می‌کند

وزیر علوم گفت: دانشجویان نخبه دکتری می‌توانند به مدت ۶ ماه از دوران تحصیل خود به عنوان فرصت مطالعاتی به کشورهای دیگر بروند که ۱۰۰ درصد هزینه‌های فرصت مطالعاتی این دانشجویان را وزارت علوم پرداخت می‌کند.

به گزارش عیارآنلاین، محمد فرهادی وزیر علوم گفت: دانشجویان نخبه دکتری می‌توانند به مدت ۶ ماه از دوران تحصیل خود به عنوان فرصت مطالعاتی به کشورهای دیگر بروند که ۱۰۰ درصد هزینه‌های فرصت مطالعاتی  این دانشجویان را وزارت علوم پرداخت می‌کند در صورتی که حمایت وزارت علوم در مورد دانشجویانی که نخبه نیستند پرداخت ۵۰ درصد هزینه است.

وی افزود: امسال به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است که در دانشگاه‌های گروه یک ۲۰ درصد و در دانشگاه‌های گروه دو ۱۰ درصد نخبگان را بدون آزمون در مقاطع بالاتر پذیرش کنند.

وی افزود: در راستای اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در بحث توسعه علم و فناوری  و تاکیدات رئیس جمهور، توجه به دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کیفیت دوره‌های آموزش عالی به طور جدی در دستور کار وزارت علوم است.

وزیر علوم تاکید کرد: دانشگاه‌های ما باید به سمت دانشگاه نسل سوم و کارآفرین حرکت کنند در حال حاضر رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها در حال بازنگری است تا کارآمدتر شوند و  رشته‌های تحصیلی از قبیل  رشته های فنی مهندسی بتوانند مهارت آموزی بهتری داشته باشند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود : تا پایان تابستان امسال حدود ۳۰۰ رشته تحصیلی بازنگری می‌شود و گروه‌های مختلف بر روی این مسئله در حال فعالیت هستند که این رشته‌ها بیشتر جنبه عملی داشته باشند.

فرهادی افزود: متقاضیان زیادی خواستار جذب به عنوان عضو هیئت علمی هستند ولی وزارت علوم فقط امکان جذب ۲ هزار نفر از آنها را دارد  ولی با این وجود نخبگان در اولویت استخدام هیئت علمی وزارت علوم قرار دارند که این مسئله به زودی به دانشگاه‌ها ابلاغ می شود.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: