۲۹ مرد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۲
مدیرکل میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیر وزارت جهاد:

سرانه تولیدی مرکبات در ایران ۵ برابر متوسط جهانی

مدیرکل میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیر وزارت جهاد با بیان اینکه امسال تولید مرکبات طوری است که علاوه بر تامین نیاز داخل ۱۰۰ هزار تن صادر می‌کنیم، گفت: معمولا اقدام به واردات مرکبات در عین بی‌نیازی از سوی ۴ یا ۵ نفر انجام می‌شود و درآمد میلیاردی به جیب می‌زنند.

به گزارش عیارآنلاین، ابوالقاسم حسن‌پور مدیرکل دفتر میو‌ه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری وزارت جهاد امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سال گذشته تولید پرتقال قابل توجه نبود، گفت: اما امسال خوشبختانه شرایط تولید بسیار مساعد است به طوریکه زمینه صادرات محصول مرکبات فراهم است.

وی با بیان اینکه امکان صادرات ۱۰۰ هزار تن پرتقال را داریم، اظهار داشت: از آبان ماه صادرات بخشی از مرکبات به کشورهای مختلف از جمله روسیه و حوزه خلیج فارس آغاز می‌شود ضمن اینکه توافق هسته‌ای شرایط صادرات مرکبات را بهبود می‌بخشد.

وی افزود: زمینه صادرات باز است و برای صادرات مرکبات تعرفه‌ای دریافت نمی‌شود.

مدیرکل میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیر وزارت جهاد تصریح کرد: اگر چه مرکبات ایران به کشورهایی از جمله آلمان، فرانسه و انگلستان صادر می‌شوند اما برخی تنگناها از جمله شرایط حمل و نقل و ماشین‌های دارای سردخانه برای صادرات بیشتر فراهم نیست.

وی افزود: پرتقال تولید شده در ایران کیفیت خوبی دارد و میزان آفتابی که به آن می‌خورد ۱٫۵ برابر متوسط جهانی است بنابر این هم به لحاظ ویتامین‌های موجود در آن از جمله ویتامین سی کیفیت بهتری دارد وهم باقی مانده سموم آن کمتر است.

وی تصریح کرد: بخشی از پرتقال‌های وارداتی ایران از مصر تأمین می‌شود که به دلیل رطوبت بالا در کشورهای حاشیه‌ای مدیترانه دفعات سمپاشی آن بسیار و باقی مانده سموم در این میوه‌های وارداتی هم بیشتر است.

وی بیان  داشت: ایران کشوری است که مصرف مرکبات بالایی دارد و بخش قابل توجهی از تولید مرکبات کشور به مصرف تازه‌خوری در کشور می‌رسد.

مدیرکل میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیر وزارت جهاد با بیان اینکه البته ارزش اقتصادی صادرات مرکبات بسیار بالا نیست، گفت: اما میوه‌های پیش‌رس ارزش صادراتی خوبی دارد.

حسن‌پور تصریح کرد: بیشتر صادرات کشور در زمینه خشکبار است و در مورد تره‌بار کمتر تلاش کرده‌ایم.

وی اظهار داشت: پیش‌بینی ما از میزان تولید مرکبات در کشور در سال جاری بیش از ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تن است و این در حالی است که باغات کشور حدود ۱۰۲ هزار هکتار است.

مدیرکل میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیر وزارت جهاد افزود: به طور متوسط ۸۰ تن از هر هکتار مرکبات حاصل می‌شود بنابر این می‌توان تخمین زد که در سال جاری حدود ۸ میلیون تن مرکبات تولید می‌شود اما ما به خاطر بروز حوادث طبیعی و عوامل دیگر که ممکن است منجر به کاهش تولید شود، همواره حداقل میزان تولید را برای افزایش ضریب امنیت اعلام می‌کنیم.

حسن‌پور با بیان اینکه در سایت فائو میزان تولید مرکبات در جهان ۱۳۰ میلیون تن اعلام شده است، گفت: بنابر این با توجه به جمعیت بیش از ۷ میلیارد نفری جهان به طور متوسط به ازای هر نفر ۱۰ کیلوگرم مرکبات در دنیا تولید می‌شود.

وی افزود: میزان تولید مرکبات در ایران به ازای هر نفر ۵۰ کیلوگرم است.

مدیرکل میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیر وزارت جهاد تصریح کرد: عملکرد تولید مرکبات در هر هکتار ۱۸ الی ۲۰ تن در کشور است.

حسن‌پور با بیان اینکه سال گذشته تقاضاهای زیادی برای واردات پرتقال در اوزان مختلف ۱۵۰ هزار تنی و ۲۰۰ هزار تنی داشتیم، گفت: اگر اجازه واردات را به آنها می‌دادیم قطعا تولید داخل لطمات سنگینی را متحمل می‌شد.

وی با بیان اینکه واردات میوه تنها برای یک عده خاص و معدود ایجاد درآمد میلیاردی ایجاد می‌کند، گفت: اما در ازای سود ۴ یا ۵ نفر عده کثیری از مردم بیکار می‌شوند.

مدیرکل میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیر وزارت جهاد با اشاره به امکان ورود آفات توسط واردات میوه گفت: در سال ۸۷، با واردات پرتقال مصری آفت مگس میوه وارد کشور شد که این آفت توانایی دارد ۷۴ محصول کشاورزی از جمله شلیل، زردآلو، پرتقال و خرما را آلوده کند.

حسن‌پور تصریح کرد: واردات پرتقال‌های مصری آلوده به مگس میوه در سال ۸۷ موجب شد تا ۲۰ درصد انجیر استهبان یعنی حدود ۴ هزار تن از این محصول در سال ۹۲، از بین برود.

وی افزود:‌ اگر چه واردات پرتقال در آن سال به صورت رسمی انجام شده بود اما از آنجا که امکان کنترل بر تک تک میوه‌های وارداتی وجود ندارد امکان جلوگیری از ورود این آفات هم به طور کامل امکانپذیر نیست.

منبع: فارس

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: