معاون وزیر آموزش و پرورش:

شبکه اجتماعی دانش‌آموزی راه‌اندازی می‌شود

معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش گفت: از سال تحصیلی آینده شبکه اجتماعی دانش‌آموزان در کشور با نام شبکه شاد راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، حمیدرضا کفاش صبح امروز در نشست با دانش‌آموزان قرارگاه‌های دانش‌آموزی سراسر کشور در اردوی آموزشی ـ تشکیلاتی دختران آفتاب در اردبیل اظهار کرد: ما در گام نخست محور آموزش را مورد توجه قرار دادیم تا برای مربیان تربیتی با هدف توانمندسازی آنها و آشنایی بیشتر با فضای مجازی بتوانیم حرکت‌های تاثیرگذاری را به انجام برسانیم.

وی با بیان اینکه محقق شدن این امر در ورود فعال دانش‌آموزان به عرصه‌های فضای مجازی و اینترنتی نیازمند برنامه‌های آموزشی و تقویت فعالیت‌های آگاه‌سازی است، افزود: در این ارتباط اقدام به تاسیس شبکه اجتماعی دانش‌آموزان در کشور کردیم که از مهر ماه این شبکه با عنوان «شبکه شاد» راه‌اندازی شده و زمینه حضور توانمند دانش‌آموزان را در حوزه‌های مجازی فراهم خواهد کرد.

معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: ما در سال گذشته کارهای زیربنایی و تخصصی را به همراه توانمندی نیروی انسانی مورد توجه قرار دادیم و سعی‌مان بر این بوده تا بتوانیم دانش‌آموزان علاقمند را وارد رقابت‌های علوم قرآنی، معارف و المپیاد‌های داخلی و خارجی کنیم که قطعا بر این باوریم ورود دانش‌آموزان به فضاهای مجازی در قالب راه‌اندازی سایت‌ها و وبلاگ‌ها می‌تواند تاثیرگذاری خاصی را داشته باشد.

کفاش خطاب به دختران شرکت‌کننده در اردوی آموزشی ـ تشکیلاتی دختران آفتاب گفت: شما دانش‌آموزان منتخب اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان باید حضور فعال و قوی در عرصه مجازی داشته باشید تا این حضور تاثیرگذار به توانمندی دانش‌آموزان متدین با تولید محتوا و تقویت فضای مجازی بیشتر کمک کند.

این مسئول تصریح کرد: قطعا در قالب وبلاگ و سایت‌هایی که توسط دانش‌‌آموزان طراحی می‌شود می‌توانیم محتوای غنی ارزش‌های دینی و اسلامی را به همراه سبک زندگی اسلامی و دینی در این فضا تبلیغ و ترویج کنیم تا همه بتوانند از این بستر تقویتی استفاده کنند.

معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: باید با مدیریت چنین فضاهای مجازی اجازه ندهیم تا دشمنان ما بتوانند با محتوای غیراخلاقی و نامناسب فضای تربیتی نسل آینده را متشنج کنند در حالی که اعتقاد راسخ داریم که نسل آینده ما باید در فضای مناسب و مطلوب مجازی که پاک و طاهر خواهد بود فعالیت‌های خود را انجام دهند.

کفاش در پایان سخنان خود از دانش‌آموزان خواست تا در فعال کردن فضاها و سایت‌های مجازی بیشتر از این تلاش کنند و با توانمندی بیشتر در این عرصه حضور یابند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: