۲۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۱۸

رقابت ۱۳۸ هنرجو در جشنواره هنری هنرستان‌های کار و دانش سراسر کشور

مدیرکل دفتر کار و دانش وزارت آموزش و پرورش گفت: نهمین دوره جشنواره هنری هنرستان‌های کار و دانش سراسر کشور با رقابت ۱۳۸ هنرجو از امروز در شهر بیرجند آغاز شد.

به گزارش عیارآنلاین، مصطفی اذرکیش با اشاره به برگزاری نهمین دوره جشنواره هنری هنرستان‌های کار و دانش سراسر کشور از ۲۳ لغایت ۲۵ مرداد در استان خراسان جنوبی، اظهار کرد: در این دوره که مرحله کشوری این مسابقات است ۱۳۸ هنرجو در ۹ زمینه با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

وی افزود: در روز ۲۳ مرداد شاهد پذیرش هنرجویان خواهیم بود، در روز ۲۴ مرداد هنرجویان توانمندی‌ها و مهارت‌های خود را در معرض داوری ناظران و سرپرستان قرار می‌دهند و در روز ۲۵ مرداد نفرات برگزیده مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

مدیرکل دفتر کار و دانش وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: از میان ۱۳۸ هنرجو که در مرحله کشوری با یکدیگر رقابت می‌کنند ۱۲۶ نفر دختر و ۱۲ نفر پسر هستند.

آذرکیش گفت: این جشنواره در سه مرحله منطقه‌ای، استانی و کشوری برگزار شد که در مرحله منطقه‌ای بیش از هفت هزار اثر به عنوان آثار هنرجویان هنرستان‌های کار و دانش به استان‌ها ارسال شد که سه هزار اثر مورد تأیید قرار گرفت وپس از بررسی‌های مجدد ۳۴۶ اثر وارد مرحله اول کشوری شد که پس از داوری در این مرحله در نهایت ۱۳۸ اثر به مرحله پایانی راه یافت.

وی عنوان کرد: این مسابقات در ۹ رشته طراحی، عکاسی، فرش، گرافیک، نقاشی، چوب، سفالگری، طراحی طلا وجواهر برگزار می‌شود. همچنین در حاشیه برگزاری این مسابقات نمایشگاهی از آثار هنرجویان برگزار شده است.

مدیرکل دفتر کار و دانش وزارت آموزش و پرورش ادامه داد:در کنار برگزاری این مسابقات آموزش و پرورش ضمن تأکید بر موضوع آموزش همراه با تولید در هنرستان‌های کشور از بیش از ۱۲ هزار رپوش مدارس که توسط دانش آموزان هنرستان‌های کار و دانش تولید شده است، رونمایی می‌کند.

آذرکیش گفت: لازم به ذکر پذیرایی، تصویربرداری و عکاسی این جشنواره کشوری توسط دانش‌آموزان هنرستان‌های کار ودانش انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: برگزیدگان اول تا سوم این جشنواره ضمن دریافت تقدیرنامه و هدایای نقدی نشان طلای درجه یک مهارت را دریافت می‌کنند. همچنین تقدیرنامه مهارتی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد نیز به آنها ارائه می‌شود.

منبع: تسنیم

 

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: