برگزاری سومین نشست خبری رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی

سومین نشست خبری رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و جلسه رایزنی روابط عمومی صندوق با خبرنگاران حوزه علمی و فناوری برگزار گردید.

به گزارش عیارآنلاین، سومین نشست خبری رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اصحاب رسانه در آستانه روز خبرنگار برگزار گردید. سلطانی در این جلسه ضمن بیان برخی از اخبار صندوق، خلاصه ای از گزارش عملکرد صندوق نوآوری و شکوفایی را از ابتدای فعالیت تاکنون ارائه نمود.

در این جلسه دکتر سلطانی در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه گفت: در حال حاضر تعداد ۱۵۶۷ شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد که از این تعداد ۱۰۴۸ شرکت به صندوق طرح ارائه داده اند از این تعداد ، ۷۴۹ طرح توسط صندوق تعیین و تکلیف شده است و تعداد ۴۴۹ طرح دانش بنیان به تصویب نهایی رسیده است.

سلطانی اظهار کرد: بر طبق آمار ارائه شده توسط دبیر هیئت امنای صندوق نوآوری و شکوفایی در این جلسه در حدود ۶۶% مبالغ درخواستی شرکتهای دانش بنیان از صندوق مصوب شده است که دلیل آن آسان گیری صندوق در ارزیابی طرحها است. زیرا شرکتها همواره ۲ یا ۳ برابر رقمهای مورد نیازشان را به صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام می کنند، علی رغم مورد ذکر شده تمامی طرحهای مصوب صندوق، بایستی شرایط دانش بنیان بودن را دارا باشند.

در ادامه رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی فعالترین و کم کارترین استانهای از نظر همکاری و ارائه طرح به صندوق را بر شمرد و ابراز امیدواری کرد تا با توسعه فضاهای صنعتی و افزایش آگاهی شرکتهای مستقر در استانهای کم کار، فعالیت این استانها افزایش یابد.

سلطانی گفت: استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و ایلام تاکنون هیچ طرح مصوبی در صندوق نوآوری و شکوفایی نداشته‌اند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: استان‌های قم، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، زنجان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، آذربایجان غربی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی حدود یک تا سه طرح مصوب را در صندوق نوآوری و شکوفایی داشته‌اند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، آذربایجان شرقی، فارس، یزد، کرمانشاه، همدان و مازندران استان‌های فعال در حوزه تصویب طرح در این صندوق بوده‌اند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: