پورمختار مطرح کرد:

تعیین تکلیف بورسیه‌ها به قوه قضاییه نمی‌کشد/ اختلاف نظر میان اعضای کمیته رسیدگی به بورسیه‌ها درباره ۱۶۰نفر

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به تعیین تکلیف ۹۵ درصد از بورسیه های دولت قبل، گفت: قرار است کمیته رسیدگی به بورسیه های دولت قبل، برای تعیین تکلیف نهایی ۱۶۰ نفر باقیمانده تشکیل جلسه دهد.

به گزارش عیارآنلاین،محمدعلی پورمختار، در خصوص روند رسیدگی به پرونده بورسیه ها در کمیته رسیدگی به بورسیه‌شدگان دولت قبل گفت: شرایط بررسی ها به گونه ای پیش می رود که به احتمال زیاد پرونده بورسیه ها به قوه قضاییه ارجاع نخواهد شد و امور در کمیته رسیدگی به بورسیه های دولت قبل حل می شود.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: تا کنون در جلسات متعددی که با حضور اعضای کمیته رسیدگی به بورسیه های دولت قبل برگزار شده، بررسی های جامعی در خصوص وضعیت افرادی که بورسیه شده اند، صورت گرفته است.

وی در ادامه با بیان اینکه حدود ۹۵ درصد از بورسیه ها در دولت قبل تعیین تکلیف شده اند، گفت: از این بین تنها رسیدگی به وضعیت بورسیه ۱۶۰ نفر باقی مانده است که به لحاظ شرایط معدلی و سنی مورد اختلاف اعضا واقع شدند و برای باقی افراد که در چارچوب قانون بورسیه شدند، دلیلی برای جلوگیری از ادامه تحصیلشان وجود ندارد.

پورمختار در خصوص مسأله ۱۶۰ نفر بورسیه باقیمانده اذعان کرد: به لحاظ دستورالعملی، خود شورای مرکزی بورس که اختیار بورسیه ها را داشته، استثنا در خصوص معدل و سن را با تصویب وزیر وقت برای بورسیه ها قائل شده که البته خلاف قانون نیز تلقی نمی شود.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر تسریع تعیین تکلیف پرونده بورسیه ها، خاطرنشان کرد: قرار است برای تعیین تکلیف تعداد باقیمانده نیز جلسه دیگری برگزار کنیم؛ ضمن آنکه از آنجایی که رسیدگی به بخش اعظمی از پرونده بورسیه ها تمام شده و بررسی ادامه آن در دستورکار است احتمال می رود کار آن به قوه قضاییه نکشد.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: