۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۴۹
مدیرعامل حمل و نقل همگانی فردوس:

سهمیه سوخت خودروهای دیزلی درون‌هری بر اساس پیمایش اختصاص می‌یابد

مدیرعامل سازمان حمل و نقل همگانی شهر فردوس و حومه گفت: با توجه به مصوبه هیئت دولت، اختصاص سوخت گازوئیل به خودروهای دیزلی بر اساس پیمایش صورت خواهد پذیرفت.

به گزارش عیارآنلاین، مهدی بیکی‌زاده با بیان اینکه بر اساس این طرح سهمیه سوخت به دو بخش پایه و عملکردی تقسیم می‌شود، اظهار داشت: سهمیه پایه از یک ماه به ماه بعد منتقل نمی‌شود به عبارتی اگر خودرویی تنها مشمول سهمیه پایه باشد در صورت عدم مصرف تا پایان ماه، میزان سهمیه در ابتدای ماه بعد صفر خواهد شد.

وی افزود: سهمیه عملکردی نیز بر اساس پیمایش بوده و متناسب با آن و در صورت عدم مصرف به ماه بعد منتقل خواهد شد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل همگانی شهر فردوس و حومه بیان داشت: پیمایش خودروهای برون شهری بر اساس بارنامه حمل بار و صورت وضعیت بوده که توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام خواهد شد.

بیکی‌زاده اذعان داشت: در رابطه با ناوگان عمومی درون شهری نیز به دلیل اینکه امکانات لازم فراهم نیست فعلا تنها سهمیه پایه تعلق می‌گیرد.

وی ادامه داد: اختصاص سهمیه پایه تا زمانی که ناوگان درون شهری به سامانه پایش پیمایش (GPS) مجهز شود (شهریور ماه ۹۵) ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل همگانی شهر فردوس و حومه گفت: از تمامی مالکان خودروهای دیزلی درون‌شهری از قبیل اتوبوس، مینی‌بوس، کامیون، کامیونت، میدل باس و وانت دیزلی درخواست می‌شود حداکثر تا ۱۵ مردادماه ۹۴ به سازمان حمل و نقل همگانی واقع در شهرداری فردوس مراجعه کنند.

بیکی‌زاده تصریح کرد: مدارک مورد نیاز شامل کپی برگ سبز، بیمه‌نامه و کارت سوخت خودرو به همراه کپی کارت ملی، گواهینامه و صفحه اول دفترچه درمانی راننده است.

وی از لزوم ثبت اطلاعات تمامی خودروهای بنزینی تحت نظارت شهرداری‌ها شامل تاکسی، تاکسی بی‌سیم، ون، آژانس‌ها و انواع وانت‌بارهای عمومی در سامانه جامع حمل و نقل کشور خبر داد و از مالکان این خودروها خواست حداکثر تا ۱۵ شهریور ماه سال جاری به سازمان حمل و نقل مراجعه و نسبت به تکمیل پرونده خود اقدام کنند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: