نشست مدیران کل منطقه3 کشور در کهگیلویه و بویراحمد

کفاش: کارگروه اقتصادی در وزارت آموزش و پرورش کارش را آغاز کرد

نشست مدیران کل آموزش وپرورش استانهای منطقه ۳کشوردرکهگیلویه وبویراحمدباحضورمعاون وزیر آموزش وپرورش برگزارشد.

به گزارش عیارآنلاین، این نشست درشهر سی سخت با حضور مدیران کل آموزش و پرورش استانهای اصفهان، بوشهر، چهارمحال وبختیاری، خوزستان، فارس و کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد که حمیدرضا کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: این نشست با هدف بررسی جزئیات ساماندهی نیروی انسانی ، خرید خدمات آموزشی و ارائه مصوبات به وزارت اموزش و پرورش جهت تأیید نهایی و ارسال به استانها برای اجرا برگزار می شود.

وی افزود: برگزاری این کارگروه فرصتی برای هم افزایی و همفکری درموضوعات مختلف آموزش وپرورش است. آموزش وپرورش با گستردگی فعالیت ها و بهره مندی از نیروی توانمند انسانی مهمترین بستر برای همفکری و هم اندیشی است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از ارائه پیشنهاد برای تشکیل کارگروه اقتصادی در وزارت آموزش و پرورش خبر داد و گفت: با فعالیت این تیم، راهکارهای رفع مشکلات اقتصادی در آموزش و پرورش بصورت تخصصی ارائه می شود.

حنیقی ، مشاور وزیر و دبیر کارگروههای منطقه ای وزارت آموزش و پرورش هم گفت: نشست استانهای منطقه ۳ با محوریت ساماندهی نیروی انسانی خرید خدمات آموزشی و رههای درآمدزایی در عرصه آموزش و پروش برگزار می شود.

وی گفت: محورهای کارگروه بر اساس ضرورتهای اصلی در آموزش و پرورش و کیفی بخشی فعالیتها پیشنهاد واجرایی می شود.

محمدرضا آذری، مدیر کل آموزش و پروش فارس و دبیر این کارگروه گفت: جمع بندی مصوبات این کارگروه جهت بررسی در وزارت آموزش و پرورش ارائه می شود.

وی گفت : پیشنهاد میشود جهت کیفی بخشی به برنامه ها و تصمیم گیری تخصصی شورای مشورتی مرکب از ۶ مدیر کل از استانهای متفاوت در وزارت آموزش و پرورش تشکیل شود.

هادی زارع پور، مدیرکل آموزش و پروش کهگیلویه و بویر احمد ، به وضعیت آموزش و پرورش استان اشاره کرد و گفت : ۱۴۶هزار دانش آموز در ۲۸۰۰آموزشگاه تحصیل می کنند.

وی گفت : ۵۲درصد دانش آموزان استان در مناطق شهری و بقیه در روستاهها و مناطق عشایری تحصیل می کنند.

مدیر کل آموزش پرورش استان کهگیلویه و بویر احمد به ساماندهی نیروی انسانی اشاره کرد و گفت : بررسی سیستم بکفا انجام و پیشنهادات اصلاحی تهیه شده ، که به وزارتخانه ارائه می شود.

محمدحسن قائدیها، مدیر کل آموزش و پروش استان اصفهان هم گفت : بیشترین ضرورت تاًمین نیروی انسانی در حوزه ابتدایی می باشد که بایست در برنامه ریزی جذب نیرو در اولویت اول قرار بگیرد.

امیدی، مدیر کل آموزش و پرورش چهار محال بختیاری هم گفت: قوانین اجرای خرید خدمات آموزشی باید بصورت جامع تدوین و اجرا شود.

حمید کرمی، مدیرکل آموزش و پرورش بوشهر گفت: عدم وجود نیروی متخصص ، بویژه در دوره ابتدایی،از مهمترین مشکلات در بخش نیروی انسانی است.

منبع: پانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: