رئیس انجمن صنفی گاوداران

مصوبه خرید شیر خام به قیمت ۱۴۴۰ تومان ابلاغ شد/ پایان انتظار یک ساله دامداران

رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: معاون اجرایی رئیس‌جمهور در ابلاغیه‌ای به اعضای ستاد هدفمندی یارانه‌ها، سازمان حمایت را مکلف به اجرایی کردن مصوبه خرید شیر خام به قیمت ۱۴۴۰ تومان کرد.

به گزارش عیارآنلاین، سید احمد مقدسی رئیس انجمن صنفی گاوداران با اشاره به ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور به اعضای ستاد هدفمندی یارانه‌ها و مکلف شدن سازمان حمایت به اجرایی کردن مصوبه خرید شیر خام به قیمت ۱۴۴۰ تومان گفت: دامداران ۱۳ ماه شیرخام را با ضرر ۱۶ درصدی به صنایع عرضه کردند و در این مدت با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم کردند اما بالاخره شب گذشته این ابلاغیه را دریافت کردم و شخصا آن را به وزارتخانه رساندم.

وی با بیان اینکه گفته می‌شود بازار توان افزایش قیمت شیر و محصولات لبنی را ندارد، افزود: این موضوع در جامعه‌ای مطرح می‌شود که مردم ۴ برابر مصرف جهانی نوشابه‌های گازدار مصرف می‌کنند بنابراین مشکل از فرهنگ غلط مصرف است و نباید این موضوع را به توان مالی مردم نسبت داد زیرا اگر مردم توان مالی نداشتند قدرت خرید نوشابه هم نداشتند.

مقدسی اظهار داشت: ما نباید صنعت دامپروری را با طرح اینگونه مسائل از بین ببریم بلکه باید با کمک دولت فرهنگ مصرف شیر و لبنیات را تغییر داده و مردم را تشویق به مصرف محصولات مفید برای سلامتی کنیم.

براساس این گزارش : محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور در ابلاغیه‌ای به اعضای ستاد هدفمندی یارانه‌ها، سازمان حمایت را مکلف به اجرایی کردن مصوبه خرید شیرخام به قیمت ۱۴۴۰ تومان براساس جدول ابلاغی کرده است.

در این ابلاغیه آمده است: «در راستای اجرای بند (ج) مصوبه شماره ۴۷۹۹۴ مورخ ۱۳۹۴٫۴٫۱۶ ستاد هدفمندی یارانه ها، موضوع تعیین و ابلاغ جدول مشخصات و قیمت شیر خام خریداری شده توسط کارخانجات لبنی به شرح زیر تعیین می شود.

۱: تغییرات میزان بار میکروبی و قیمت شیر خام؛

الف: شیر با بار میکروبی کمتر از ۱۰۰۰۰۰ و چربی ۳٫۲ به ازای هر کیلوگرم ۱۴۴۰۰ ریال

ب: شیر با بار میکروبی از ۱۰۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰۰ و چربی ۳٫۲ به ازای هر کیلوگرم ۱۴۲۰۰ ریال

ج: شیر با بارمیکروبی از ۵۰۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰۰ و چربی ۳٫۲ به ازای هر کیلوگرم ۱۳۸۰۰ ریال

د: شیر با بار میکروبی بالاتر از ۱۰۰۰۰۰۰ و چربی ۳٫۲ به ازای هر کیلوگرم ۱۳۲۰۰ ریال

۲: به ازای هر یک دهم درصد افزایش یا کاهش درصد چربی، ۱۲۰ ریال به قیمت‌های فوق اضافه یا کم می‌شود.

تبصره: تمامی تست های کیفی باید مطابق با استاندارد ملی کشور باشد.

۳: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مکلف به پایش، پیگیری و نظارت بر اجرای بندهای ۱ و ۲ این مصوبه است.»

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: