گسترش همکاری‌های رسانه ملی و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی

رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری (بنیاد ملی علم ایران) در دیدار با رییس رسانه ملی به معرفی ماموریت، برنامه ها، و حمایت های این بنیاد پرداخت و دو طرف بر گسترش و استمرار همکاری ها تاکید کردند.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر محمد سرافراز رییس رسانه ملی در این دیدار با تاکید بر همکاری صداوسیما با این بنیاد در زمینه‌های مختلف علمی، تصریح کرد: صدا وسیما در موضوعات مختلف و برنامه‌های گفت‌وگو محور می‌تواند از کارشناسان خبره آن بنیاد بهره‌مند شود.

رئیس رسانه ملی در ادامه افزود: رسانه می‌تواند موضوعات احصاء شده توسط بنیاد ملی علم ایران به‌ خصوص موضوعاتی که روند پژوهشی آن‌ها طی شده و به نتیجه رسیده‌اند را در قالب برنامه‌های مستند و ترکیبی برنامه‌سازی و پخش کند.

رئیس صداوسیما در ادامه با اشاره به ماموریت اصلی شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی، گفت: برخی از شبکه‌ها نظیر شبکه ۲ سیما و یا شبکه ۴ زمینه پرداخت به موضوعات خاص نخبگان را در گروه‌های سنی مختلف دارند. وی یادآور شد: شبکه ۲ سیما درخصوص مسائل اجتماعی و خانواده به شکل متمرکز کار می‌کند و می‌تواند زمینه مناسبی را در حوزه آموزش خانواده‌ها که چگونه فرزندان خود را باور کنند و یا آن‌ها را تربیت و استعدادهای آن‌ها را شکوفا کند، فراهم نماید. همچنین شبکه ۴ ماموریت پرداختن به مباحث علمی را دارد که ظرفیت خوبی را برای جامعه نخبگان در بیان فعالیت‌هایشان پدید آورده است.

دکتر سرافراز در پایان بر گسترش و استمرار همکاری‌ها تاکید کرد.

در این نشست، دکتر نصرت الله ضرغام رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی (بنیاد ملی علم ایران) در سخنانی با اشاره به ماموریت بنیاد ملی علم ایران در کشف ظرفیت ها و جذب آنها از داخل و خارج از کشور گفت: این بنیاد در ابتدا کرسی‌های پژوهشی را ایجاد کرد و به دانشمندان کشور این امکان را داده که در موضوعات مختلف مورد نیاز جامعه به پژوهش بپردازند. وی با اشاره به این مطلب که برخی از کشورهای پیشرفته نظیر آمریکا، ژاپن، چین، کره جنوبی و کشورهای اتحادیه اروپا بخش عمده‌ای از دارایی فکری جهان را از آن خود کرده‌اند، یادآور شد: این کشورها در برنامه‌ریزی‌های خود تلاش می‌کنند استعداد های برجسته کشورها را جذب کنند، چون خود به تنهایی قدرت تولید این حجم بالای دارایی فکری را ندارند و از اندیشمندان کشورهای دیگر استفاده می‌کنند. وی تاکید کرد: باید روند مهاجرت استعدادهای کشور روندی معکوس شود.

وی با اشاره به اینکه حدود ۳۵ هزار نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها با بنیاد ملی علم ایران در ارتباط هستند، یادآور شد: ظرفیت خوبی است که در فعالیت‌های پژوهش محور علمی از آن‌ها استفاده می‌کنیم.
در این نشست مقرر شد تا از طریق روابط‌عمومی رسانه ملی زمینه ارتباط گسترده و تاثیرگذار بنیاد ملی علم ایران با شبکه‌های مختلف صداوسیما فراهم شود.

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: