۲۹ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۴

تصویب دستورالعمل تسهیلات حمایتی از خرید و فروش دارایی های فکری مبادله شده در بورس ایده در هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی

بر اساس این مصوبه متقاضیان حائز شرایط ذکر شده در دستورالعمل می توانند برای خرید و فروش دارایی های فکری مبادله شده در بورس ایده تسهیلات دریافت نمایند.

به گزارش عیارآنلاین، دستورالعمل تسهیلات حمایتی از خرید و فروش دارایی های فکری مبادله شده در بورس ایده  در جلسه مورخ ۸ تیر ۹۴ به تصویب هیئت عامل صندوق رسید.

بر اساس این مصوبه متقاضیان حائز شرایط ذکر شده در دستورالعمل می توانند برای خرید و فروش دارایی های فکری مبادله شده در بورس ایده تسهیلات دریافت نمایند.

انواع تسهیلات قابل ارائه و شرایط دریافت آن بشرح زیر میباشد:

تسهیلات قابل ارایه

تسهیلات ویژه فروش دارایی­های فکری و دانش فنی:

الف) این تسهیلات برای فروش دارایی­های فکری ارزش­گذاری شده در بورس ایده شرکت­های دانش­بنیان اختصاص یافته و تعهدات بازپرداخت آن به عهده خریدار حقیقی و حقوقی خصوصی یا تعاونی خواهد بود.

تسهیلات ویژه خرید دارایی­های فکری و کسب فناوری:

الف) این تسهیلات برای خرید دارایی­های فکری ارزش­گذاری شده در بورس ایده از سوی شرکت­های دانش­بنیان از شرکت­های خصوصی، دانشگاه­ها و مراکز پژوهشی یا اشخاص حقیقی اختصاص یافته و تعهدات بازپرداخت  آن به عهده شرکت دانش بنیان خواهد بود.

شرایط دریافت تسهیلات خرید و فروش دارایی فکری مبادله شده در بورس ایده

  • فروشنده یا خریدار (سرمایه گذار) دارایی فکری یا هر دو باید یک شرکت دانش­بنیان باشد و موضوع دارایی فکری در فهرست مورد تأیید کارگروه تشخیص صلاحیت شرکت­های دانش­بنیان قرار داشته باشد.
  • سرمایه­ گذار یا خریدار دارایی فکری بر اساس مقررات بورس ایده، حق فروش مجدد دارایی فکری مورد نظر از طریق بورس یا سایر ساز و کارها را ندارد و هدف از خرید دارایی فکری اقدام به سرمایه­گذاری و تجاری­سازی در زمینه مورد نظر خواهد بود.
  • کارگزار واسط ارزیابی و ارزش­گذاری دارایی فکری باید در فهرست کارگزاران بازار دارایی­های فکری مورد تایید فرابورس برای ارزیابی ایده­های قابل معامله در بورس ایده باشد.
  • میزان تسهیلات  قابل ارائه از سوی صندوق تمام یا بخشی از ارزش­گذاری دقیق دارایی فکری مورد معامله خواهد بود که میزان دقیق ان از سوی کارشناسان و یا کارگزاران صندوق نواوری  پیشنهاد و به تصویب ارکان اعتباری صندوق می­رسد.
  • صلاحیت حقوقی و فنی فروشنده و سرمایه­گذار (یا خریدار) ایده و توانمندی بازپرداخت تسهیلات اعطایی باید برای صتدوق احراز گردد.
  • سرمایه­ گذار یا فروشنده بابت خرید یا فروش از بورس ایده از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و یا سایر منابع نباید تسهیلات دریافت نکرده باشد.

منبع: صندوق نوآوری و شکوفایی

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: