رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان با بهبود اوضاع اقتصادی افزایش می یابد

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه فرهنگیان به موجب مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، متولی تربیت معلم در کشور است و با بهبود اوضاع اقتصادی پذیرش این دانشگاه افزایش می یابد.

به گزارش عیارآنلاین، محمد مهدی زاهدی، روز چهارشنبه با بیان اینکه گزینش معلمان با دقت بیشتری انجام می گیرد، افزود : دقت در گزینش معلمان آموزش و پرورش به عنوان محور تحول در تمامی بخش ها، احساس می شود.

وی ادامه داد : در سال های آتی با اعمال شرایط سرسختانه و ممتد گزینشی برای ورود و ادامه تحصیل در این دانشگاه، ضریب اطمینان جذب معلمان در آموزش و پرورش بالا می رود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر کاهش ممتد ظرفیت این دانشگاه طی سه سال گذشته اظهار داشت : کاهش ظرفیت پذیرش این دانشگاه به دلیل مشکلات بودجه ای، به صورت موقت بوده و با توجه به مطالبه جدی رهبر معظم انقلاب و مجلس شورای اسلامی این ظرفیت با رعایت نیاز آموزش و پرورش و ظرفیت این دانشگاه افزایش می یابد.

زاهدی خاطرنشان کرد: در سال جاری ظرفیت پذیرش پنج هزار نفری برای این دانشگاه در نظر گرفته شده است.

دانشگاه فرهنگیان، دانشگاهی برای تأمین، تربیت و توانمندسازی معلمان و نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش است.

این دانشگاه در سال ۱۳۹۰ با تجمیع تمام مراکز تربیت معلم سراسر ایران با ۲۵ هزار نفر ظرفیت پذیرش تأسیس شد.

منبع: ایرنا

۱ دیدگاه

  1. داوطلب کنکور :

    به نام خدا با سلام با توجه به در خواست زیاد متقاضیان برای ورود به دانشگاه فرهنگیان خواهشمند است شرایط را برای علاقه مندان هموارتر کرده شرط سنی ورود به دانشگاه را به ۲۴ سال افزایش دهید خواهش می کنم فرصت بیشتری در اختیار علاقه مندان قرار بدهید. در جامعه ما برای رسیدن به شغل مورد نظر ومفید بودن نباید هیچ مانعی وجود داشته باشد . خواهش مند است به ما جوانان رحم کنیدو فرصت های بهتر و بیشتری در اختیارمان قرار دهید.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: