پایان اختلاف نظر آموزش‌‌وپرورش و بهزیستی در مدیریت دوره پیش دبستانی

آموزش‌وپرورش مرجع صدور مجوز و نظارت بر مهدکودک‌های پیش دبستانی شد

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: براساس حکم معاونت حقوقی ریاست جمهوری، آموزش‌وپرورش مرجع صدور مجوز و نظارت بر تمام مهدکودک‌هایی است که دوره پیش دبستانی برای کودکان ۴ سال تمام تا ۶ سال تمام ارائه می‌کنند.

به گزارش عیارآنلاین، محمد دیمه‌ور اظهار کرد:‌ با توجه به صراحت قوانین و ضوابط موجود و تاکید رهبر معظم انقلاب در بند ۲ سیاست‌های ابلاغی تحول در آموزش و پرورش مبنی بر حاکمیتی بودن امر تعلیم و تربیت از مهدکودک تا دانشگاه با همراهی و مشارکت معاونت حقوقی ریاست جمهوری اختلاف نظر میان وزارت آموزش‌ و پرورش و سازمان بهزیستی در مورد مدیریت یکپارچه دوره پیش دبستانی حل شد.

وی افزود: بر اساس حکم معاونت حقوقی ریاست جمهوری و جلسه سه جانبه آموزش‌وپرورش،‌سازمان بهزیستی و کارشناسان حقوقی معاونت ریاست جمهوری مقرر شد تا مرجع صدور مجوز و نظارت بر مهدکودک‌هایی که به کار نگه‌داری کودکان زیر ۴ سال تمام مشغولند بر عهده بهزیستی باشد و تمام مهدکودک‌هایی که دوره پیش دبستانی برای کودکان ۴ سال تمام تا ۶ سال تمام ارائه می‌کنند، مکلفند از آموزش‌وپرورش مجوز بگیرند و مرجع سیاست‌گذاری، نظارت و ارائه محتوا بر عهده آموزش‌وپرورش است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش ادامه داد:‌ بدین منظور جلسات هماهنگی با هدف چگونگی صدور مجوز برای مهدکودک‌های دارای دوره پیش‌دبستانی، مراکز و سازمان‌های ارائه کننده دوره پیش دبستانی با همکاری وزارت رفاه در حال برگزاری است.

دیمه‌ور خاطرنشان کرد: به زودی وزارت آموزش‌وپرورش اطلاعیه‌ای منتشر خواهد کرد که در آن با نگاه تسهیل گرایانه نحوه مراجعه مراکزی که دوره پیش دبستانی ارائه می‌کنند برای اخذ مجوز اعلام خواهد شد.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: