۲۱ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۳۵
وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد

وزیرصنعت: عقب‌‌ماندگی ۸ ساله در اجرای برنامه چشم‌انداز ۱۴۰۴

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در اجرای برنامه چشم‌انداز ۱۴۰۴ به ویژه در بخش‌های سرمایه‌گذاری ۸ سال عقب هستیم، ولی امیدواریم طی ۱۰ سال آینده جبران شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمد رضا نعمت‌زاده در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت صنعت با دانشگاه آزاد، اظهار داشت: اگر در ورود به دانشگاه‌ها سخت‌گیری صورت گیرد، به نتیجه نمی‌رسیم زیرا رسیدن به کیفیت از طریق کمیت امکان‌پذیر می‌شود.

وی ادامه داد: اگر چه در دولت گذشته بی‌مهری صورت گرفت و با ایجاد دانشگاه غیرحضوری سعی کردند رقیبی برای دانشگاه آزاد ایجاد کنند تا کمرنگ شود، ولی خوشخبتانه موفق نشدند.

وی افزود: در اجرای برنامه چشم‌انداز ۱۴۰۴ ، هشت سال عقب هستیم به ویژه در بخش‌های سرمایه‌گذاری که این مسئله ناشی از افت سرمایه‌گذاری‌ها در چند سال اخیر بوده است، ولی امیدواریم طی ۱۰ سال آینده جبران شود.

نعمت‌زاده با تأکید بر لزوم نزدیکی دانشگاه و صنعت، گفت: ۹۰ هزار واحد صنعتی کشور می‌توانند تعامل مناسبی با دانشگاه آزاد برقرار کنند.

وی با بیان خاطره‌ای از اواخر سال ۵۶ گفت: در آن زمان تصمیم گرفتم طلبه شوم و به همین دلیل در کلاس‌های درس‌ مختلفی شرکت می‌کردم.

وی افزود: در آن زمان به کلاس آقای قرائتی رفتم و دیدم که در آنجا ایشان به حدود ۶۰۰ نفر از دانش‌آموزان قم می‌گفت که تعداد زیادی از طلاب در کشور وجود دارد و تعداد زیادی دانش‌آموز نیز داریم که یکدیگر را نمی‌شناسند، بیایید با یکدیگر در ارتباط باشیم تا هم ما از شما زبان یاد بگیریم و هم شما از ما معارف دینی را بیاموزیم.

 وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: وقتی کار مردمی باشد باید مکانیزم‌های مناسب خود را خلق کنیم تا صنایع و دانشگاه‌ها با هم ارتباط داشته باشند.

وی ادامه داد: در حال حاضر از مشاورانی برای بازدید و ارتقای کیفی تولیدات شهرک‌های صنعتی استفاده می کنیم که می‌توانیم از اساتید دانشگاه‌ آزاد نیز در این زمینه بهره بگیریم.

وی افزود: امکان گذراندن دوره‌های مطالعاتی اساتید دانشگاه در بخش صنعت و پروژه‌های مطالعاتی و تحقیقاتی وجود دارد و دلیلی ندارد که اساتید ما به خارج از کشور بروند.

نعمت زاده ادامه داد: دستورالعملی برای ایجاد زمینه مناسب جهت ورود اساتید دانشگاه به صنایع تهیه شده است.

منبع: فارس

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: