سخنگوی خرید تضمینی بانک کشاورزی 

خرید تضمینی گندم از ۴٫۵ میلیون تن گذشت

سخنگوی خرید تضمینی بانک کشاورزی با بیان اینکه از آغاز فصل برداشت گندم تاکنون ۴٫۵ میلیون تن گندم خریداری شده، گفت: از کل مبلغ خرید ۴۵ هزار و ۷۰۳ میلیارد ریال به حساب کشاورزان واریز شده است.

به گزارش عیارآنلاین، حشمت‌الله نظری عضو هیات مدیره و سخنگوی خرید تضمینی گندم بانک کشاورزی گفت: از ابتدای برداشت گندم تاکنون گندم کشاورزان به ارزش ۵۲ هزار و ۷۷۰ میلیارد ریال خریداری و مبلغ ۴۵ هزار و ۷۰۳ میلیارد ریال به حساب کشاورزان واریز شده است.

وی افزود: از دهه سوم فروردین و آغاز برداشت گندم تاکنون ۴ میلیون و ۵۲۶ هزار و ۹۲۹ تن گندم در ۶۹۳ هزار و ۱۹۸ محموله خریداری شده است.

سخنگوی خرید تضمینی بانک کشاورزی با بیان اینکه کار خرید گندم در ۳۰ استان در حال انجام است، اظهار داشت: گندم از استان‌های اصفهان، ایلام، بوشهر، تهران، خراسان رضوی و جنوبی و خوزستان در حال خرید است.

وی افزود: استان‌های خوزستان با ۹۵۸ هزار و ۶۲۸ تن، گلستان با ۸۶۰ هزار و ۳۵۳ تن و فارس با ۶۳۸ هزار و ۸۱۷ تن رتبه‌های اول تا سوم در تولید گندم را به خود اختصاص داده‌اند.

نظری تصریح کرد: سامانه ویژه خرید تضمینی گندم بانک کشاورزی در راستای سرعت بخشیدن به عملیات خرید گندم و واریز پول به حساب کشاورزان گندمکار توسط بانک کشاورزی طراحی شده است.

وی افزود: در سال‌های گذشته نیز خرید تضمینی گندم تا پایان سال ۸۴ با عاملیت بانک کشاورزی انجام می‌شد.

عضو هیات مدیره و سخنگوی خرید تضمینی گندم بانک کشاورزی گفت: پول گندمکاران کشور از منابع بانک کشاورزی به صورت آنی توسط سامانه ویژه خرید تضمینی گندم این بانک پرداخت می‌شود.

به گزارش فارس، طبق مصوبه دولت قیمت هر کیلوگرم گندم معمولی در سال جاری ۱۱۵۵ تومان و قیمت هر کیلوگرم گندم دوروم ۱۱۸۸ تومان است.

این گزارش می‌افزاید: طبق برآورد وزارت جهاد کشاورزی در سال زراعی جاری حدود ۱۱ میلیون تن گندم در کشور تولید و حدود ۸ میلیون تن آن به صورت تضمینی خریداری می‌شود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: