۱۱ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۲

رئیس سازمان خصوصی سازی: دل کندن برخی مدیران از شرکت‌‌هایی که واگذار می‌شوند، دشوار است

پورحسینی در گفتگوی ویژه خبری افزود: دولت‌‌ها به بخش خصوصی بعنوان دشمن و مجرم نگاه می‌‌کنند/ اگر مخالفت‌‌ها با خصوصی‌‌سازی شناسایی نشود به سدی در مقابل این روند تبدیل خواهد شد

به گزارش عیارآنلاین، میرعلی اشرف عبدالله پورحسینی شب گذشته در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفت: قرار بود بر اساس سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی ۱۱۰۰ شرکت تا پایان سال ۹۳ به بخش خصوصی واگذار شود اما تاکنون فقط ۵۰ درصد واگذار شده که بخشی از آن نیز در قالب رد دیون دولت بوده است.

رئیس سازمان خصوصی سازی با ذکر این مطلب که با توجه به اینکه ۵۵۰ شرکت دولتی تاکنون واگذار شده است نمره خصوصی سازی در کشور زیر ۱۰ است، افزود: مخالفان خصوصی سازی صاحب قدرت هستند و یکی از مراکز مخالفت با این سیاست ها دولت ها بوده اند.

وی گفت: دل کندن مدیران برخی از شرکت های دولتی از این شرکت ها برای خصوصی سازی دشوار است و به این دلیل با خصوصی سازی مخالفت می کنند.

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه دولتها به بخش خصوصی بعنوان دشمن و مجرم نگاه می کنند و هیچ کمکی به این بخش نکردند، افزود: اگر مخالفت ها با خصوصی سازی شناسایی نشود به سدی در مقابل این روند تبدیل خواهد شد و خصوصی سازی به زمین می خورد.

پوری حسینی ادامه داد: در روند خصوصی سازی شرکت هایی که واگذار شده، بزرگ و کوچک بوده اند؛ اما به دلیل سرمایه بسیار شرکت های بزرگ بخش شبه دولتی آنها را خریداری کرده اند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۱۴ درصد از شرکت های دولتی نیز در ۹ سال اجرای طرح سیاست های اصل ۴۴ در شرکت های دیگر ادغام و منحل شده اند، درباره بی نتیجه ماندن طرح واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی افزود: برخی از دولتی ماندن پرسپولیس و استقلال دفاع می کنند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره بیکاری عده ای در روند خصوصی سازی گفت: ممکن است در برخی از واگذاری ها آن شرکت ها نیروهای خود را کاهش داده باشند؛ اما برخی از شرکت ها نیرو جذب کرده اند و در کل خصوصی سازی تاکنون حدود یک درصد افزایش اشتغال داشته است.

منبع: نسیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: