واردات روزانه ۶٫۰۳ میلیون لیتر بنزین در سه ماه نخست امسال

قائم‌‌ مقام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از کاهش واردات بنزین کشور در سه ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، شاهرخ خسروانی گفت: در فصل بهار سال گذشته به طور میانگین روزانه ۶٫۵۷ میلیون لیتر بنزین وارد کشور شده است که این رقم در سه‌ ماهه ابتدایی سال جاری به روزانه ۶٫۰۳ میلیون لیتر کاهش یافته است.

وی افزود: کاهش وارادات بنزین در حالی رخ می‌دهد که یکی از واحدهای تولید بنزین پالایشگاه شازند اراک تا چند روز پیش در حال تعمیر بوده و به تازگی وارد مدار تولید شده است.

این مقام مسئول همچنین به میزان تولید بنزین روزانه کشور اشاره کرد و گفت: بر اساس آخرین آمار شرکت ملی پالایش و پخش از پالایشگاه‌های سراسر کشور، روز گذشته ۶۲٫۵ میلیون لیتر بنزین پایه در کشور تولید شده است که این مقدار پس از پالایش به ۶۴٫۸ میلیون لیتر بنزین موتور تبدیل شده است.

خسروانی تاکید کرد: از ۶۲٫۵ میلیون لیتر بنزین تولید داخل در روز گذشته، ۱۶٫۵ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ بوده که در ۱۳٫۵ میلیون لیتر در پالایشگاه‌ اراک، دو میلیون لیتر در پالایشگاه اصفهان و یک میلیون لیتر در پالایشگاه تبریز تولید شده است.

به گفته قائم‌‌ مقام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، ملاک واردات بنزین به کشور روزانه نیست و کشتی‌هایی با ظرفیت ۴۲ تا ۴۳ میلیون لیتر بنزین را از طریق بنادر به کشور وارد می‌کنند.

منبع: آنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: