معاون وزیر آموزش و پرورش:

کمبود اعتبار تعمیر و نگهداری مدارس/ توصیه به استانداران

معاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش، اظهارداشت: اگر بخواهیم با قیمت امروز مدارس را بسازیم، به ۵۳ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

به گزارش عیارآنلاین، مرتضی رئیسی با بیان اینکه تعمیر و نگهداری مدارس بر عهده کمیته برنامه ریزی استان هاست، گفت: فرمانداران و استانداران باید در حفظ و نگهداری مدارس توجه ویژه ای داشته باشند چرا که اگر بخواهیم با قیمت امروز، مدارس را بسازیم به اعتبار ۵۳ هزار میلیارد تومان نیاز داریم.

وی درباره انتقادهایی که از عدم تامین اعتبار برای تعمیر و نگهداری مدارس روستایی صورت می گیرد، اظهارداشت: اعتبارات تعمیرات و نگهداری مدارس باید از منابع استانی تامین شود.

رئیسی افزود: ما یک اعتبار ملی و استانی داریم که اعتبارات استانی توسط شورای برنامه ریزی استان ها تعیین می شود و کمیته برنامه ریزی هر شهرستان این اعتبارات را بین بخش های مختلف توزیع می کند.

معاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: استانداران و فرمانداران هر شهرستان باید به موضوع نگهداری و تعمیرات مدارس توجه ویژه ای داشته باشند.

رئیسی ادامه داد: درصد و سهمی که برای تعمیر و نگهداری مدارس در نظر گرفته شده است نسبت به نیاز واقعی خیلی فاصله دارد.

رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیزات مدارس، تصریح کرد: کمبود اعتبار در تعمیر و نگهداری مدارس یک چالش بزرگ در سراسر کشور است.

وی بیان کرد: بیش از ۵۳ میلیون مترمربع فضای آموزشی با ۹۵ هزار مدرسه در سراسر کشور وجود دارد. اگر بخواهیم با قیمت روز مدارس را بسازیم نیاز به ۵۳ هزار میلیارد تومان اعتبار داریم، بنابراین باید به حفظ و نگهداری مدارس توجه زیادی شود.

به گفته رئیسی، اعتبارات خوبی در تامین سیستم گرمایشی و سرمایشی مدارس از سوی مجلس شورای اسلامی در نظر گرفته شده است، اما نگهداری فیزیکی مدارس یک فعالیت استانی است که باید اعتبارات آن افزایش یابد.

منبع: مهر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: