معاون وزیر صنعت و معدن خبر داد

پرداخت ۱۳۲ هزار میلیارد تسهیلات به بخش صنعت‌ و معدن توسط بانک‌ها

معاون امور صنایع وزیر صنعت و معدن با بیان اینکه در پرداخت تسهیلات به بخش صنعت و معدن توسط بانک‌ها بیش از ۴۵ درصد رشد داشته‌ایم، گفت: در سال گذشته بیش از ۱۳۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به این بخش پرداخت شده است.

به گزارش عیارآنلاین، محسن صالحی‌نیا ظهر امروز در نشست تخصصی کارگروه رفع موانع تولید در شهرستان سبزوار با بیان اینکه امروز رونق تولید در گروی رونق اقتصاد است، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما برای رونق این بخش تامین مواد اولیه، ایجاد فضای رقابتی، تامین ماشین‌آلات و تجهیزات است.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما بانک‌محوری، سرمایه‌محوری و توجه به بازار سرمایه است، تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌های زیادی در حوزه توسعه بهره‌وری از منابع در دستور کار قرار گرفته است.

صالحی‌نیا با بیان اینکه در پرداخت تسهیلات به بخش صنعت و معدن توسط بانک‌ها بیش از۴۵ درصد رشد داشته‌ایم، تصریح کرد: در سال گذشته بیش از ۱۳۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به این بخش پرداخت شده که با وجود رشد نسبی بازهم بخش صنعت با کمبودهایی مواجه بوده است.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت نهاده‌های صنعتی، ارز و دستمزدها سبب شده تا بخش صنعتی در سال‌های گذشته با مشکلاتی روبه رو شود، عنوان کرد:برای رفع مشکلات موجود در تصمیمات زیادی در شورای پول و اعتبار کشور گرفته شده که این موارد همه به بخش صنعت و معدن اختصاص داشته اشت.

معاون امور صنایع وزیر صنعت و معدن با بیان اینکه یکی از توجه‌های ما مسئله سهم تولید فرآینده‌های انرژی است ،افزود: امروز قانون رفع موانع تولید با هدف ایجاد بسترهای مناسب برای توسعه بخش صنعت و پویایی آن به تصویب رسیده که دولت در کارگروه‌های مختلف در حال تدوین آیین نامه‌های آن است.

معاون امور صنایع وزیر صنعت و معدن و تجارت بابیان اینکه استان خراسان رضوی از ظرفیت‌های خوبی در بخش صنعت و معدن برخوردار است، افزود: صنعت خودروسازی استان باید بیش از پیش مورد توجه باشد و باید مشکلات آن در حوزه موانع تولید رفع شود.

منبع: فارس

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: