افزایش ۱۰ درصدی حجم خرید تضمینی گندم

۳٫۲ میلیون تن گندم تاکنون در ۲۷ استان کشور به ارزش ریالی ۳۷۰۰ میلیارد تومان خریداری شده‌است. افت مفید و غیر مفید کمتر از ۳ درصد، کیفیت بالای گندم‌های خریداری شده را نشان می‌دهد.

 به گزارش عیارآنلاین، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: ۸۰۰ مرکز فعال خرید این شرکت در سراسر کشور، طی حدود ۷۵ روزی که از شروع فصل خرید تضمینی گندم در کشور می‌گذرد، ۳٫۲ میلیون تن از این محصول را خریداری و ذخیره‌سازی کرد‌ه‌اند که نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است.

دکتر علی قنبری افزود: این میزان گندم خریداری شده در قالب بیش از ۵۰۰ هزار محموله در ۲۷ استان به مراکز خرید تحویل گردیده است.

دکتر قنبری متوسط افت گندم‌های خریداری شده در کشور را برای هر یک از افت های مفید و غیر مفید ۱٫۱ درصد اعلام و تصریح کرد: کل افت به ۳ درصد نیز نمی‌رسد که نشان دهنده‌ی کیفیت بالای گندم‌ها است.

وی با بیان اینکه بیشترین خرید گندم در استانهای خوزستان، گلستان و فارس انجام شده‌است تشریح کرد: تاکنون در استان خوزستان ۹۵۵ هزار، گلستان ۷۹۰ هزار و فارس ۴۲۰ هزار تن گندم خریداری شده‌است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: استان اردبیل نیز اگر چه کار خرید را به تازگی آغاز کرده، اما تاکنون ۱۱۵ هزار تن گندم خریداری نموده که پیش بینی می‌شود در سالجاری در این  استان رشد قابل ملاحظه‌ی تولید و خرید تضمینی را شاهد باشیم.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی از پرداخت ۲۸۵۰ میلیارد تومان بابت خرید گندم به کشاورزان تاکنون خبر داد و مهمترین چالش فعلی خرید را تامین نقدینگی به موقع اعلام کرد.

دکتر قنبری با بیان اینکه در روزهای اوج خرید تضمینی گندم کشور و عرضه‌ی بیشتر این محصول به مراکز خرید قرار داریم گفت: پرداخت‌ها تاکنون به واسطه‌ی همکاری و تعامل خوب و شایسته‌ی تقدیر بانک عامل، بانک مرکزی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور انجام شده‌است؛ لیکن برای به روز کردن پرداخت‌ها نیاز به تخصیص و تأمین اعتبار خرید از سوی دستگاههای ذیربط است تا خرید با سرعت بیشتر انجام شود.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران تاکیدکرد: طی ماههای تیر، مرداد و شهریور ماهانه به ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا تحویل گندم و پرداخت بهای گندم‌ها به موقع انجام شود.

منبع:  شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: