کاربرد کارت سوخت جایگاه‌داران محدود شود/ تشویق رانندگان برای استفاده از کارت شخصی

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور درباره راهکار حفظ شفافیت اطلاعات حوزه سوخت کشور با وجود تک نرخی شدن بنزین گفت: یکی از راه حل ها این است که کارت جایگاه‌ها به تدریج محدود شود و برای موارد خاص، استفاده شود.

به گزارش عیارآنلاین،  علیرضا فیض بخش، رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور در پاسخ به سوالی درباره دلیل باقی ماندن کارت سوخت در فرآیند سوخت گیری با وجود عدم کارآیی آنها برای مردم گفت: این کارت ها دو کاربرد داشت. یکی، سهمیه بود که در آن ثبت می شد و مردم استفاده می کردند. ولی بهترین کاربردی که داشت این بود که یک منبع اطلاعاتی برای دولت بود تا وضعیت مصرف سوخت در کشور را حتی براساس هر خودرو بتواند استخراج کند و اطلاعات کامل و دقیقی از مصرف و پیمایش خودروهای مختلف داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: مورد دوم شاید بسیار مهم تر از ویژگی اول باشد و دولت تاکنون از این ویژگی استفاده زیادی کرده است.

فیض بخش در پاسخ به این سوال که چه راهکاری برای وضعیت رصد مطلوب نحوه مصرف بنزین کشور در شرایط فعلی که بخش زیادی از مردم کارت سوخت خود استفاده نمی کنند، دارید؛ گفت: من نمی دانم دولت چه تصمیمی گرفته است و باید با وزارت نفت مشورت کنیم. من از دید کارشناسی اگر بخواهم این موضوع را حل کنم، سراغ کارت سوخت جایگاه ها می روم و تلاش می کنم امکان استفاده از این کارت ها را محدود کنم تا مردم عمدتا از کارت های سوخت خودروهای شخصی خود استفاده کنند.

وی ادامه داد: بنابراین یکی از راه حل ها این است که کارت جایگاه ها به تدریج محدود شود و برای موارد خاص استفاده شود. این باعث می شود که مردم هم کمتر در جایگاه های سوخت برای استفاده از کارت سوخت جایگاه ها معطل شوند. البته باید اقداماتی هم برای تشویق مردم برای استفاده از کارت سوخت خودروهای شخصی خود انجام شود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: