فانی: مسئله حقوق فرهنگیان به قبل از انقلاب بازمی گردد

وزیر آموزش و پرورش گفت: معترفیم که نسبت به مطالبات و حقوق فرهنگیان باید تلاش شود اما فاصله بین حقوق فرهنگیان و سایر کارکنان برخی دستگاه ها مسئله ای نیست که در ۲ سال اخیر به وجود آمده باشد؛ بلکه خیلی قدیمی است و موضوع حتی به قبل از انقلاب باز می گردد.

به گزارش عیارآنلاین، علی اصغر فانی امروز چهارشنبه ۲۷ خردادماه در حاشیه نشت هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: حل مساله فاصله حقوقی فرهنگیان با سایر کارکنان به زمان نیاز دارد؛ تلاش های دولت و وزارت آموزش و پرورش در راستای کاهش این فاصله بوده و امیدواریم به نتیجه برسیم.

وی ادامه داد: در ۲ سال اخیر که بودجه ریزی توسط دولت یازدهم انجام شده است، نسبت افزایش بودجه های آموزش و پرورش خیلی بیشتر از رشد بودجه کل کشور بوده است.
فانی در مورد افزایش اعتبارات فرهنگیان افزود: در این دولت، سهم بودجه آموزش و پرورش از کل بودجه دولت، ۲٫۱ درصد افزایش داشته است و این نشان می دهد دولت نسبت به آموزش و پرورش و فرهنگیان عنایت خاص داشته است.
وزیر آموزش و پرورش در ارتباط با موضوع استیضاح گفت: استیضاح از حقوق نمایندگان است و ما هم استقبال می کنیم؛ فرصتی را نمایندگان در اختیار آموزش و پرورش قرار دادند و ما در صحن علنی گزارش کار را ارایه می دهیم و به سوالات پاسخ خواهیم داد.
وی تصریح کرد: چه وزیر بمانم و چه نمانم، تکلیفم را انجام می دهم؛ آموزش و پرورش وزارتخانه بزرگی است و من اگر توفیق پیدا کنم که همچنان در این وزارتخانه باشم به وظایفم عمل خواهم کرد.
منبع: پانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: