استیضاح برگشت ندارد/ یکشنبه؛ بررسی استیضاح فانی در کمیسیون آموزش

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: استیضاح برگشت ندارد و حتی اگر امضاها پس گرفته شود برگشت نخواهد داشت و باید جلسه استیضاح برگزار شود.

به گزارش عیارآنلاین، فرهاد بشیری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که «آیا موضوع استیضاح وزیر آموزش و پرورش کأن لم یکن شده است؟»، اظهار داشت: این موضوع باید مطابق آیین نامه انجام شود.

وی با اشاره به آیین نامه مجلس در خصوص استیضاح وزرا، خاطرنشان کرد: در آیین نامه مجلس هنگامی که قرار است وزیر استیضاح شود باید ابتدا به کمیسیون تخصصی آن وزارتخانه ارجاع شود و با حضور استیضاح کنندگان و وزیر بررسی‌هایی انجام شود.

بشیری افزود: پیش از اعلام وصول طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش این موضوع در کمیسیون آموزش بررسی نشده بود و قرار است این کار انجام شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص زمان حضور وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش مجلس برای بررسی موضوعات استیضاح، تصریح کرد: به احتمال فراوان روز یکشنبه هفته پیش روی جلسه استیضاح کنندگان با وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون برگزار می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که «در صورتی که استیضاح کنندگان امضاء خودشان را در کمیسیون پس بگیرند چه اتفاقی خواهد افتاد؟»، گفت: استیضاح برگشت ندارد و حتی اگر امضاها پس گرفته شود برگشت ندارد و باید جلسه استیضاح برگزار شود.

منبع: فارس

 

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: