۱۸ خرد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۶
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

۴۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار هستند/ ایجاد سالانه۹۰۰ هزار شغل نرخ بیکاری را تک رقمی می‌کند

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ۴۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار هستند، گفت: در سال‌های نه چندان دور بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار شغل جدید نیاز داریم تا نرخ بیکاری تک‌رقمی شود.

به گزارش عیارآنلاین، علی ربیعی در حاشیه مراسم چهارمین همایش مهارت‌آموزی و اشتغال در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه ۴۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار هستند، اظهارداشت:‌ این میزان در سال آینده افزایش خواهد یافت و ‌در این خصوص سال گذشته از ریزش بیش از ۲۴۰ هزار نیروی کار جلوگیری کردیم و در این باره در سال‌های نه چندان دور بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار شغل جدید نیاز داریم تا نرخ بیکاری تک‌رقمی شود.

وی افزود: ۲۲ میلیون نیروی کار در کشور فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۱۵ میلیون نفر دارای دفترچه بیمه هستند و حدود ۷ میلیون نفر از نیروهای کار در بخش‌های غیررسمی هستند.

به گفته وی، از سال ۹۲ شورای عالی اشتغال با مطالعات منظم عرضه و تقاضای کار را به طور مناسب مدیریت خواهد کرد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه اشتغال بزرگ در بنگاه‌های کوچک را مدنظر داریم گفت: در این خصوص فراخوان آموزش فارغ‌التحصیلان را مدنظر قرار داده و کارآفرینان نیز در این خصوص آموزش‌های لازم را فرا خواهند گرفت.

ربیعی با بیان اینکه استراتژی آموزش های فنی و حرفه‌ای در روستاها و محله‌ها خواهد بود، گفت: قصد داریم نوعی مشاغل اجتماعی را با زندگی اقتصادی برای افراد به وجود ‌آوریم و در این خصوص افزایش بهره‌وری نیروی کار مورد تأکید است.

ربیعی با اشاره به اینکه بسیاری از مشاغل در حوزه روستایی رو به نابودی است گفت: درحالی که می‌توانیم برای احیای این مشاغل آموزش های مهارتی را در زمینه صنایع دستی به کارگیریم؛ امسال مجلس شورای اسلامی هم توجه ویژه‌ای به آموز‌ش‌های مهارتی کرده و منابعی را برای این منظور مدنظر قرار داده است.

به گفته وی، این آموزش‌ها به منظور تقویت مهار دانشگاهیان برای جلوگیری از افزایش نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان است.

ربیعی همچنین از حمایت مالی از ۲۵ نفر کارآفرین خبر داد و گفت: در حوزه کفش و لباس امکان ایجاد ۵۰۰ هزار شغل وجود دارد که در این زمینه حمایت‌های بیمه‌ای را مدنظر داریم.

منبع: فارس

 

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: