خالقی:

نحوه پرداخت ۳۰۰ میلیارد تومان یارانه به تولید ابهام دارد

یک عضو هیات‌مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه وزارت صنعت باید برای پرداخت یارانه به واحدهای تولیدی برنامه منسجمی را تدوین کند،گفت: در حال حاضر چگونگی تخصیص مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان به واحدهای تولیدی ابهاماتی دارد.

به گزارش عیارآنلاین، آرمان خالقی، با اشاره به اینکه دولت برای اولین بار طی این سالها اقدام به اعلام جزئیات میزان یارانه پرداختی به بخش تولید کرده است، اظهار داشت: در حال حاضر چگونگی تخصیص یارانه ۳۰۰ میلیارد تومانی به واحدهای تولیدی با ابهاماتی همراه است که مسئولین باید در این رابطه شفاف سازی لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه قرار بود ۳۰درصد از منابع اجرای قانون هدفمندی به بخش تولید اختصاص پیدا کند، افزود: این منابع می‌توانست در قالب سود تسهیلات، کمک‌های بلاعوض و یا برای بهینه سازی ساختار واحدهای تولیدی و حتی برای جبران افزایش قیمت حامل‌های انرژی جهت جلوگیری از افزایش تورم در سطح جامعه مورد استفاده شود اما متأسفانه این موضوع به صورت کامل اجرایی نشد.

عضو هیات‌مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: هم اکنون صحبت ارائه ۲ هزار میلیارد تومان یارانه به بخش صنعت و معدن در سال ۹۴ است که وزارت صنعت باید برای پرداخت این منابع به واحدهای تولیدی برنامه منسجمی را تدوین کنند تا تکلیف واحدهای متقاضی دریافت یارانه مشخص شود.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: