۱۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۵
وزیر راه و شهرسازی:

وام‌های خرید مسکن پاسخگوی کلانشهرها نیست

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر بی‌ضابطه بودن فضای شهرها، وام مسکن در شهرهای کوچک را مناسب خواند و از رایزنی این وزارتخانه با بانک‌ها برای تخصیص وام بافت‌های فرسوده خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، عباس آخوندی در اختتامیه نمایشگاه نقدبنا و فضای شهری که با معرفی برگزیدگان در رشته های عکاسی و کاریکاتور همراه شد در جمع خبرنگاران گفت: مدت‌هاست راجع به فضای شهری و کیفیت زندگی در شهرها سخنان فراوانی مطرح می‌شود اما این واقعیت امروز جامعه معاصر است که شهرها اسیر ساختمان‌های بلندمرتبه و آلوده شده‌اند.

به گفته وی، برای بهبود کیفیت زندگی در شهرها نیازمند اراده مردمی و همت مسئولانه هستیم.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که افزایش وام مسکن تا چه حد در راستای ایده مهاجرت معکوس موثر می‌افتد؟ گفت: تسهیلات و وام‌های بانکی خرید مسکن در شرایط فعلی مناسب شهرهای کوچک است و پاسخگوی کلانشهرها نیست، بنابراین این قبیل وام‌ها می‌توانند کیفیت تملک مسکن در شهرهای کوچک را بهبود ببخشند و این مسیری است که ما در پی آن هستیم.

آخوندی برنامه‌های شورای عالی معماری و شهرسازی را برای تحقق ایده‌های مطرح‌شده توسط مجموعه خود در گرو حذف سوداگری عنوان کرد و ادامه داد: اصلی‌ترین بحث در شورای عالی معماری و شهرسازی ایجاد انضباط شهری است. وی افزود:مدت‌هاست با شهرفروشی مخالفت می‌شود اما در حال حاضر شهر جولانگاه سوداگرانی است که حقوق شهروندان را با ساخت ساختمان مرتفع نادیده می‌گیرند.

وی با اشاره به تاثیرگذاری هنرمندان در بیان واقعیت‌های جامعه با ابزار هنر تاکید کرد: هنرمندان می‌توانند با ابزار هنر به مسئولان و دولتمردان کمک موثری کنند.

*تلاش برای تخصیص وام بافت‌های فرسوده

وزیر راه و شهرسازی همچنین از رایزنی این وزارتخانه با بانک مرکزی برای تخصیص وام به بافت‌های فرسوده خبرداد و گفت: با بانک مرکزی و سایر بانک‌ها در حال گفتگو هستیم.

منبع: فارس

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: