شریعتی نیاسر:

توسعه دیپلماسی علمی و ارتباطات بین المللی از اولویت‌های کاری وزارت علوم است

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: توسعه دیپلماسی علمی و ارتباطات بین المللی از اولویت‌های کاری وزارت علوم است.

به گزارش عیارآنلاین، مجتبی شریعتی نیاسر در جمع دانشجویان مازندران با تاکید بر تهیه برنامه راهبردی این دانشگاه گفت: برنامه راهبردی انصافا جزء ضرورت‌های اولیه و بسیار مهم است زیرا داشتن برنامه حتی اگر بخشی از آن را هم انجام ندهیم بهتر از آن است که اصلا برنامه‌ای نداشته باشیم. افق آینده باید ترسیم شود آن را جدی بگیرید، ما هم شما را حمایت خواهیم کرد.

وی با تاکید بر تقویت رشته‌های بین رشته‌ای خواستار تعریف شاخص‌های برنامه ۱۴۰۴ دانشگاه مازندران برای ۱۰ سال آینده به منظور حرکت در مسیر افق نقشه علمی کشور شد.
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به این که سال گذشته جمعیت دانشجویان خارجی سه برابر سال قبل از آن بوده است، گفت: پیش بینی می‌شود باتوجه به دیپلماسی برجسته علمی دولت، زمینه برای تعاملات بین المللی افزایش یابد.
شریعتی نیاسر با اذعان به این مطلب که دانشگاه‌ها باید آماده سازی کنند و زیرساخت‌های لازم را فراهم کرده و تماس‌ها و ارتباطات بین المللی را برقرار کنند، گفت: علت اینکه بیشترین تراکم جمعیت خارجی‌ها را افغانی‌ها و عراقی‌ها تشکیل می‌دهند به خاطر محدودیت‌های بین‌المللی است که اگر این فشارها برطرف شود، قطعا از سایر کشورهای منطقه و حتی اروپایی هم جذب دانشجو خواهیم داشت.
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به نامه ارسالی وزیر علوم کشور ایتالیا در زمینه تحصیل تعدادی از دانشجویان ایتالیایی برای رشته‌های معماری و باستان شناسی در ایران اشاره کرد و تهیه بروشورهای معرفی دانشگاه به زبان انگلیسی، فعال کردن سایت انگلیسی دانشگاه، بازدید کارشناس روابط بین الملل دانشگاه از سایت‌های دانشگاه‌های کشورهای دیگر برای رصد دانشگاه‌های هم سطح و ایجاد ارتباط علمی را از راه‌های آماده سازی ساز و کار لازم برای جذب دانشجویان خارجی دانست.منبع: منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: