واردات گندم ایران از اروپا کمتر از یک چهارم شد

صادرات گندم اتحادیه اروپا به ایران در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کمتر از یک چهارم شد و به ۵۰ میلیون یورو رسید.

به گزارش عیارآنلاین، آمارهای منتشر شده از سوی پایگاه خبری کمیسیون اروپا(یورو استات) نشان می دهد کشورهای اروپایی در سه ماهه نخست سال جاری میلادی ۵۰ میلیون یورو گندم به ایران صادر کرده اند.

صادرات گندم اتحادیه اروپا به ایران در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل به کمتر از یک چهارم رسیده است. اتحادیه اروپا در سه ماهه نخست سال میلادی گذشته ۲۲۱ میلیون یورو گندم به ایران صادر کرده بود.

بر اساس این گزارش ایران در سه ماهه نخست امسال از سه کشور آلمان، لیتوانی و لتونی گندم وارد کرده است. صادرات گندم آلمان به ایران در ماه های ژانویه تا مارس امسال با افت ۷۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۳۸ میلیون یورو رسیده است. آلمان در ژانویه تا مارس ۲۰۱۴ بالغ بر ۱۴۹ میلیون یورو گندم به ایران صادر کرده بود.

صادرات گندم لیتوانی به ایران نیز افت ۷۷ درصدی داشته و از ۳۵ میلیون یورو در سه ماهه نخست ۲۰۱۴ به ۸ میلیون یورو در مدت مشابه امسال رسیده است.

لتونی نیز که در سه ماهه نخست ۲۰۱۴ بالغ بر ۳۷ میلیون یورو گندم به ایران صادر کرده بود در سه ماهه نخست امسال و با کاهش ۸۹ درصدی ۴ میلیون یورو صادرات گندم به ایران داشته است.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: