۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۱

اخذ مجوز ۹ رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد/ جذب ۲۵۵ نفر از میان فرهنگیان شاغل رسمی و پیمانی

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان از اخذ مجوز ۹ رشته در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان خبر داد.

به گزارش سرویس فرهنگی و اجتماعی عیارآنلاین، نعمت‌الله موسی‌پور معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان در گفت‌و‌گویی از افزایش رشته‌های مقطع کار‌شناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان خبر داد و گفت: ما برای ۹ رشته در ۱۷ پردیس مجوز کار‌شناسی ارشد گرفتیم که از ساعاتی دیگر وارد الحاقیه دفترچه کار‌شناسی ارشد می‌شود و بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.

وی افزود: ما می‌توانیم برای هر کدام از این رشته‌ها ۱۵ نفر دانشجو بپذیریم که در مجموع ۲۵۵ نفر دانشجوی کار‌شناسی ارشد از مهر ۹۴ وارد دانشگاه فرهنگیان خواهد شد.

موسی‌پور با اشاره به اینکه از قبل دو رشته در سه محل در مقطع کار‌شناسی دانشگاه فرهنگیان داشتیم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در مجموع تعداد رشته-محل‌ها در دانشگاه فرهنگیان از مهر ۹۴ به ۲۰ رشته افزایش می‌یابد.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان با تاکید بر اینکه این رشته‌ها ویژه فرهنگیان است، تصریح کرد: یعنی فقط فرهنگیان شاغل رسمی و پیمانی آموزش و پرورش در آن می‌توانند شرکت کنند.

وی با اعلام این رشته‌ها گفت: دانشگاه فرهنگیان توانست؛ مجوز رشته‌های علوم قرآن و حدیث، رفتار حرکتی (گرایش آموزش تربیت بدنی)، زبان و ادبیات فارسی (گرایش آموزش زبان فارسی)، علوم تربیتی (گرایش آموزش و پرورش)، آموزش زبان انگلیسی، برنامه‌ریزی درسی، آموزش ریاضی، آموزش شیمی، آموزش زیست‌شناسی را از دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم اخذ کند.

موسی‌پور ادامه داد: درصدد اخذ مجوز تاسیس برای سایر رشته‌های مورد نیاز در دوره‌های کار‌شناسی ارشد هستیم که به محض وصول نتیجه آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

گفتنی است؛ برهمین اساس فرهنگیان رسمی و پیمانی واجد شرایط که موفق به کسب نمره علمی لازم در آزمون ورودی کار‌شناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۴ شده و مجاز به انتخاب رشته هستند، می‌توانند با مطالعه شرایط و ضوابط اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصلی آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (کار‌شناسی ارشد ناپیوسته) سال ۱۳۹۴ نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های ۱۱۷۴۳ و ۱۱۷۴۴ (رشته علوم قرآن و حدیث)، ۱۱۰۵۸ (رفتار حرکتی)، ۱۱۰۱ (زبان و ادبیات فارسی)، ۱۱۲۳ (علوم تربیتی گرایش آموزش و پرورش ابتدایی)، ۱۱۲۱ (آموزش زبان انگلیسی)، ۱۱۱۷ (برنامه ریزی درسی)، ۱۲۰۸ (آموزش شیمی)، (آموزش زیست‌شناسی) اقدام کنند.

منبع: ایلنا

برچسب‌ها:

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: