مهمترین هدف طرح تحول دهان و دندان

رئیس دفتر سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت گفت: طرح تحول سلامت دهان و دندان که از ۲۳ فروردین و همزمان با روز جهانی دندانپزشکی آغاز شد، مهمترین برنامه‌اش را در سال جاری، کاهش پرداختی از جیب مردم قرار داده است. حمید صمدزاده، رئیس دفتر سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت و درمان در گفتگو […]

رئیس دفتر سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت گفت: طرح تحول سلامت دهان و دندان که از ۲۳ فروردین و همزمان با روز جهانی دندانپزشکی آغاز شد، مهمترین برنامه‌اش را در سال جاری، کاهش پرداختی از جیب مردم قرار داده است.

حمید صمدزاده، رئیس دفتر سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت و درمان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در آستانه یک ماهگی طرح تحول دهان و دندان اظهار کرد: هر چند آغاز برنامه طرح تحول نظام سلامت از ۱۵ اردیبهشت سال ۹۳ بود اما در حوزه بهداشت و سلامت دهان و دندان این طرح رسما از ۲۳ فروردین ماه امسال کلید خورد.
وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه هزینه درمان در بخش دهان و دندان بسیار بالا است، مهمترین هدف طرح تحول دهان و دندان کاهش پرداختی از جیب مردم در نظر گرفته شده است.
صمدزاده برنامه‌های اصلی این طرح را برشمرد و گفت: اصلی‌ترین برنامه‌ها، ارائه خدمات پیشگیرانه بهداشتی در مدارس ابتدایی کشور برای افراد زیر ۱۴ سال است.

وی در ادامه گفت: بحث غربالگری از دیگر برنامه‌های بخش بهداشتی در تحول دهان و دندان است که با انجام ویزیت‌های مداوم و دوره‌ای در مدارس ابتدایی سراسر کشور، سعی در کاهش شاخص پوسیدگی دندانی در کودکان زیر۱۴ سال داریم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: