۳۶۰ میلیارد ریال برای تجهیز هنرستان های فنی وحرفه ای اختصاص یافت

مدیرکل دفتر آموزش فنی وحرفه ای وزارت آموزش وپرورش گفت: ۳۶۰ میلیارد ریال در بودجه سال ۹۴ برای تجهیز هنرستان های فنی و حرفه ای سراسر کشور در نظر گرفته شده است که صرف به روز رسانی تجهیزات و بازسازی این واحدهای آموزشی خواهد شد.

به گزارش سرویس فرهنگی و اجتماعی عیارآنلاین، سید محسن حسینی روز چهارشنبه در حاشیه همایش مدیران متوسطه استان فارس در شیراز افزود: در سال ۹۳ با توجه ویژه دولت ۲۶۰ میلیارد ریال برای تجهیز هنرستان ها اختصاص یافت که حرکتی بی سابقه در سال های اخیر بود.

وی سهم استان فارس از این اعتبار را در سال ۹۳ حدود ۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

وی اظهار کرد: با توجه به متناسب بودن نوع آموزش های فنی وحرفه ای با نیازهای بازار کار، تمایل خانواده ها به تحصیل فرزندانشان در هنرستان های فنی و حرفه ای افزایش یافته است به گونه ای که اینک ۷۵۰ هزار نفر یعنی حدود ۴۰ درصد دانش آموزان دوره دوم متوسطه در هفت هزار و ۱۰۰ هنرستان فنی و حرفه ای و کاردانش مشغول فعالیت هستند.

مدیرکل دفتر آموزش فنی وحرفه ای وزارت آموزش وپرورش گفت: هدف از آموزش های فنی وحرفه ای تربیت تکنسین است که در بخش صنعت، حلقه واسط میان مهندس و کارگر ماهر است.

حسینی اظهار کرد: آمار دانش آموزان فنی و حرفه ای و کاردانش باید تا پایان برنامه پنجم توسعه به ۴۶٫۲ درصد دانش آموزان دوره متوسطه برسد که با توجه به نسبت حدود ۴۰ درصدی کنونی، فاصله اندکی تا تحقق برنامه داریم.

مدیرکل دفترآموزش فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش بیان داشت: با توجه به سه ساله شدن دوره های آموزش در هنرستان ها از سال تحصیلی ۹۶-۹۵، رویکرد ویژه ای در آموزش های فنی و تخصصی که متناسب با بازار کار خواهد بود ، اعمال می شود.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: