پیش بینی بیش از ۴۸ هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای رتبه بندی معلمان

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش از پیش بینی ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای سال تحصیلی جاری و همچنین ۳۵ هزار میلیارد ریال برای سال تحصیلی آینده به منظور اجرای طرح رتبه بندی معلمان در کشور خبر داد.

سیدمحمد بطحایی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در سمنان گفت: طرح رتبه بندی معلمان در دولت تدبیر و امید با هدف ارتقای کیفیت آموزشی و ایجاد انگیزه در معلمان اجرایی می شود.

وی یادآور شد: با توجه به مشکلات کشور در تامین اعتبارات بخشهای مختلف، توجه دولت تدبیر و امید به اجرای طرح رتبه بندی معلمان با اختصاص این اعتبارها قابل تقدیر است.

وی اضافه کرد: در طرح رتبه بندی معلمان افزایش حقوق معلمان در چهار طبقه بندی با لحاظ کردن توانمندی و مهارت های آموزشی و علمی معلمان در نظر گرفته شده است.

بطحایی به برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش برای برگزاری آزمون به منظور استخدام پنج هزار نفر اشاره و خاطرنشان کرد: پذیرفته شدگان در این آزمون با طی دوره های مهارت آموزی حرفه معلمی، مهر سال ۱۳۹۵ به بدنه آموزش و پرورش کشور اضافه می شوند.

وی تصریح کرد: استخدام معلمین در این مرحله بر اساس ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و از میان دانش آموختگان دارای مدرک کارشناسی و بالاتر و بر اساس نیازهای استانها و مناطق کشور انجام می شود.

وی از آماده شدن جدول های استخدامی این آزمون در وزارت آموزش و پرورش خبر داد و اضافه کرد: اولویت استخدام در رشته های مختلف نیز نیازهای استانها و مناطق است.

بطحایی در مورد شرایط حضور آموزگاران و معلمان حق التدریسی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفت: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، این افراد نیز باید در آزمون شرکت کنند و در صورت قرار گرفتن در شرایط برابر، از اولویت استخدامی برخوردار می شوند.

معاون وزارت آموزش و پروش تاکید کرد: از امروز و فردا معوقات فرهنگیان و بازنشستگان این وزارتخانه پرداخت می شود.

با حضور سیدمحمد بطحایی از ۳۰ تن از معلمان نمونه و مولفان و مبتکران فرهنگی استان سمنان به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم در تالار استاد مطهری سمنان تقدیر شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: