معاون وزیر صنعت:

کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی، نقطه عطفی برای رفع نیازهای صنایع کوچک است

برندسازی، رقابت در بازارهای داخلی و خارجی، استاندارد سازی، بازاریابی و آموزش از توان واحدهای کوچک و خرد خارج است ولی توسط عاملین خوشه‌های صنعتی قابل اجراست

به گزارش عیارآنلاین، سید محمد علی سید ابریشمی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در حمایت از صنایع کوچک، گفت: رهبر معظم انقلاب در سخنان خود اهمیت و جایگاه صنایع کوچک و لزوم حمایت بانک‌ها را متذکر شدند و این فرازها در حمایت از صنعت باید توسط ما و بانک‌ها غنیمت شمرده شود.

مدیرعامل  سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه با اشاره به ویژگی‌های خوشه های کسب و کار افزود: برندسازی، رقابت در بازارهای داخلی و خارجی، استاندارد سازی، بازاریابی و آموزش از توان اغلب واحدهای کوچک و خرد خارج است ولی این اقدامات مهم توسط عاملین خوشه‌های صنعتی قابل اجرا است.

سید ابریشمی بیان کرد: خوشه های کسب و کار نوعی تفکر است که از خارج کشور وارد شد و با بومی سازی، امروز به الگویی برای پیشرفت صنعت کشور تبدیل شده است که با اقدامات خود زمینه و مقدمات لازم برای تولید، صادرات و رقابت در داخل و خارج را برای واحدهای صنعتی فراهم می کند.

وی با بیان اینکه این سازمان آمادگی دارد تسهیلات لازم را در اختیاربخش خصوصی جهت ایجاد نمایشگاه‌های تخصصی در شهرک‌های صنعتی  قرار دهد، خاطر نشان کرد: ما زمین و تسهیلات لازم را درحد توان در اختیار بخش خصوصی قرار خواهیم داد.

معاون وزیر صنعت اضافه کرد: از موضوعات مورد تاکید و اهتمام سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بحث آموزش است که در این راستا تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت و برای توسعه آن برای خود محدودیتی قائل نیستیم.

منبع: نسیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: